Loading...

Čtyři dny | Four days

Christoph Winkler (DE)

BAADER – Choreografie radikalizace

/ Tanec
  • Úterý 30. 10. / 19:30, Divadlo Archa
Cena: 250,– Kč / 180,– Kč

BAADER je fascinující, tanečně-divadelní portrét německého teroristy Andrease Baadera ze skupiny RAF. „Téměř revoluční ve své kráse,“ píše o inscenaci německý deník Junge Welt, když varuje, jak moc se vám sólo dostane pod kůži. Tady totiž netančí deviantní postava teroristy Baadera, ale obyčejný chlapík…

Pro jednoho z nejvšestrannějších berlínských tvůrců a tanečníků Christopha Winklera je Baader s podtitulem Choreografie radikalizace druhým pokračování série Zlá těla (Evil Bodies), která přes tanec zkoumá záporné postavy. Teď se Christoph Winkler obrací ke konkrétní postavě; Baader (1943-1977) se totiž v Německu stal ikonou a je nyní pevně vklíněn do německé kulturní historie. Ale kdo to tedy byl? Malý kriminálník se sklony k násilí? Rozmazlený mamánek s potenciálem stát se klasickým středostavovským politikem? Možná dokonce charismatická osobnost?

Christoph Winkler
se narodil ve východním Německu, až do pádu Berlínské zdi studoval klasický balet a také choreografii na prestižní škole Ernsta Busche. Od roku 1998 pracuje v Berlíně jako nezávislý choreograf. Přelomovým dílem v jeho kariéře byl The Last Duet (2006), o rok později se Winkler začal věnovat různým formám moderního městského tance (mimo jiné hip-hopu); tak vznikly inscenace Tales of the Funky, Saal A (2008) a také A Taste of Ra (2009). Věnuje se i výzkumu tance a performančního umění (inscenace Eine Geschichte – A Story, 2009). Často je zván na zahraniční workshopy a rezidenční pobyty (Kanada, Rusko, Egypt).

Více na www.christoph-winkler.info

[youtube USC3bY91hHM]

Koncept, choreografie: Christoph Winkler
Tanec: Martin Hansen
Kostýmy: Lisa Kentner & Vivien Wanneck
Make-Up: Kathleen Kelly
Světla: André Schulz
Management: ehrliche arbeit – freelance office for culture
Hudba: CAN “Mother Sky” & Pink Floyd “Be careful with that axe Eugene”
Koprodukce: Ballhaus Ost.
Podpořili: the City of Berlin, Phase7, Goethe Institut Prag
Autor fotografie: Heiko Marquardt/frischefotos.de
Délka představení: 60 min.

Německy s českými titulky.