Loading...

Čtyři dny | Four days

Antoine Defoort & Julien Fournet (F)

Cheval

/ Divadlo
  • Pátek 2. 11. / 19:30, La Fabrika
Cena: 250,– Kč / 180,– Kč

Vysavač, dvě lehátka, několik nebohých hudebních nástrojů a hlavně fotbalové, tenisové a volejbalové míče – to jsou hlavní rekvizity představení Cheval, které už bylo nadšeně přijato v mnoha evropských městech.

Francouzský video umělec a performer Antoine Defoort a jeho krajan Julien Fournet tu tyhle věcičky používají zvláštním způsobem – kytary fungují jako tenisové rakety, na zobcové flétny se hraje nosem, a tak dále a tak dále…
Při tvorbě tohoto vtipného kusu, plného bláznivých dobrodružství, si autoři dali několik předsevzetí: mimo jiné nenechat se odradit technikou, která nikdy nefunguje, nebo přestat všechno maniakálně vysvětlovat divákům. Výsledek stojí za to.

Julien Fournet
Žije mezi Lille a Bruselem, velmi soustředěný a malicherný. Původně studoval filozofii, nyní se věnuje originálním autorským projektům. Pracuje také jako scénograf či video umělec. Vážně se zabývá projektem l’Amicale de production, prostoru určeném pro administrativní podporu vývoje nových uměleckých projektů. Organizuje také akce pro umělce a filmový průmysl, točí videa.

Antoine Defoort
Chvíli studoval matematiku, pak se ale začal věnovat umění. Většinou vytváří nezávislé projekty (videa, filmy, zvukové instalace, texty) a pak je aranžuje během interdisciplinárních a netematických performancí, v nichž se mísí humor s dobrem a tragično s bizarností. „Snažím se udržovat dobrou pohodu a taky vyváženost mezi svými sezónními vrtochy, skutečným životem a současným uměním,“ řekl ke svému životopisu umělec.

[vimeo 33273838]

Koncept, realizace, účinkují: Antoine Defoort and Julien Fournet

Režie: Jean-François Philips

Zvuková režie: François Breux

Producent: l’Amicale de production

Koprodukce: L’L – Lieu de recherche et d’accompagnement pour la jeune création (Bruxelles), Le Vivat, Scène conventionnée danse et théâtre – Armentières
Podpořili: la malterie – Lille, Francouzský institut v Praze
Autor fotografie: Julien Fournet
Délka představení: 60 min.

Francouzsko-anglicky s českými titulky.