Loading...

Čtyři dny | Four days

Zlín sobě

Představení tří aktuálních soutěží na řešení centra Zlína – revitalizaci Gahurova prospektu, parku Komenského a podchodu na náměstí Práce.

/ Přednáška, Místa činu (ÚLUV)
  • Čtvrtek 20. 10. / 19:30, ÚLUV

Představení tří aktuálních soutěží na řešení centra Zlína – revitalizaci Gahurova prospektu, parku Komenského a podchodu na náměstí Práce. Tyto tři lokality spolu bezprostředně sousedí a vítězové soutěží spolu budou v dalších fázích projektování nutně spolupracovat. Jak se k sobě mají jejich vítězné projekty? Jaká další zajímavá řešení soutěže přinesly? To je tématem večera, kde vystoupí vítězné týmy architektů Jitky Ressové (Gahurův prospekt), Pavla Mudříka (park Komenského), Pavla Chládka (podchod na náměstí Práce) a dalších. Překvapením zlínských soutěží je fakt, že přestože je obeslali architekti z celé republiky, ve všech třech případech zvítězily místní ateliéry. Jedná se o ŠTĚSTÍ? Co invenčního soutěže přinesly?

Občanské sdružení Kruh pořádá od roku 2001 veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě širší veřejnosti – tj. i mimo úzký okruh odborníků a studentů architektury. Do nynějška uspořádal Kruh více jak dvě stovky přednášek významných i začínajících českých a zahraničních architektů a teoretiků architektury.

www.kruh.info