Loading...

Čtyři dny | Four days

T-d’U (CH/SL)

Ôkô

/ Divadlo
  • Pátek 21. 10. / 21:00, Studio Alta
    / vstupné 200,– Kč, zlevněné 100,– Kč
    Festival BUS 22:30 Studio Alta → ÚLUV

Ambiciózní švýcarsko-slovenská skupina T-d’U, složená z tvůrců narozených v osmdesátých letech, patří k nejzajímavějším pohybovým formacím posledních let. Do Prahy přiváží své nové autorské představení ÔKÔ, které se letos dočkalo nadšeného přijetí právě ve Švýcarsku, kde ansámbl sídlí.
Ženskou hrdinkou v triu všestranných divadelníků je slovenská tanečnice Zuzana Kakalíková. Doplňuje ji rodák z Prievidze Emil Píš, který v roce 2009 získal na Slovensku ocenění Taneční talent roku, a švýcarský herec a režisér Guillaumarc Froidevaux. Členem týmu je i belgický jevištní výtvarník a autor projekcí Frédéric Ravach, tvůrce výjimečných scénografických řešení. Režie tohoto představení se ujal slovenský režisér Martin Kukučka, spoluzakladatel dnes již legendární pražské skupiny SKUTR.
ÔKÔ je provokativní a vizuálně působivá inscenace o rozličných závislostech v životě člověka v různých ročních obdobích, o koloběhu přírody. Její nedílnou součástí je hudební složka, která vzniká přímo na jevišti. Osobitou symboliku mladistvého představení pak doplňuje právě inovativní scénografie a projekce.

SOUBOR T-d’U vznikl v roce 2007 ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds jako platforma pro setkávání umělců různých národností i uměleckých vyjádření. Soubor se orientuje na autorské multidisciplinární projekty, založené na detailním výzkumu pohybu a hereckého gesta. Práce T-d’U úzce souvisí se scénografickým řešením prostoru. Duo Zuzana Kakalíková a Emil Píš, bývalý člen kultovního divadelního souboru Farma v jeskyni, se potkali na Akademii umění v Banské Bystrici; třetím členem souboru je pak šestadvacetiletý Švýcar Guillaumarc Froidevaux, který původně studoval klasické herectví. Svůj umělecký rejstřík však Froidevaux výrazně rozšířil a nyní se věnuje mimo jiné akrobacii, již také vyučuje.

Více o souboru na www.cietdu.com

Idea a koncept: Guillaumarc Froidevaux, Zuzana Kakalíková
Režie: Martin Kukučka
Performeři: Guillaumarc Froidevaux, Zuzana Kakalíková, Emil Lee Píš
Scénografie: Frédéric Kelzang Ravach
Hudba: Pierrick Grobety
Světelný design: Robert Polák, Lucas Voisard

Délka představení: 60 min