Loading...

Čtyři dny | Four days

NANOHACH & Lea Švejdová (ČR)

Suna No Onna / Písečná žena

/ Divadlo
  • Neděle 16. 10. / 21:30, ÚLUV
    / Česká premiéra

Inspirováno stejnojmennou knihou Kóbó Abeho. Fragmenty původního tanečního představení pro tři interpretky vytvořený pro festival 4+4dny v pohybu 2011 v sólovém provedení… Žena ztracená kdesi v písčité krajině – v jámě bez dna, v propasti bez žebříků. Smířená s osudem a přizpůsobená k životu v nepříznivém prostředí, kde ostatní žít nemohou. Všudypřítomné světlo ze strážní věže jí nedovoluje spát ani snít.

NANOHACH
Soubor založilo (2004) několik absolventů Konzervatoře Duncan centre. Jejich cílem platným dodnes bylo vytvořit platformu pro realizaci tanečně-divadelních projektů na vysoké profesionální úrovni a tvůrčím způsobem úzce spolupracovat se zahraničními choreografy a uměleckými subjekty. Prostorově i obsahově netradiční díla českého tanečního uskupení NANOHACH na sebe už sedm let strhávají pozornost nejen české kritické obce, ale i diváků a odborníků v zahraničí.

www.nanohach.cz

 

koncepce, choreografie a tanec: Lea Švejdová
hudba: Labakan
světelný design: Jan Komárek
kostýmy: Mariana Novotná
foto: Marek Novotný
produkce a manažer představení: Honza Malík / Nanohach o.s.
délka představení: 20 min
koproducent: Divadlo Konvikt o.s. Olomouc

představení vzniklo za podpory:
Městská část Prahy 5, Magistrát hl.m. Praha, MK ČR, Nadace Život umělce, Festival 4+4dny v pohybu, Alt@rt o.s., divadlo Ponec Praha, Konzervatoř Duncan centre, Studio Dance Perfect.