Loading...

Čtyři dny | Four days

Mammalian Diving Reflex (CA)

Nechte se ostříhat dětmi

/ Divadlo
  • Pátek 21. 10. / 12:00–16:00, Kadeřnický salón Toni & Guy
  • Sobota 22. 10. / 12:00–16:00, Kadeřnický salón Toni & Guy
  • Neděle 23. 10. / 12:00–16:00, Kadeřnický salón Toni & Guy

Konkrétní projekt skupiny Mammalian Diving Reflex. Po úspěšné prezentaci v Montrealu, Milánu, Londýně, v Los Angeles a v mnoha dalších městech světa přijíždí projekt Haircuts by Children konečně do Prahy. Nepřiváží s sebou nic než nůžky a zve vás tak k účasti na živoucí performanci, která prověří vaši víru v budoucnost. Odevzdejte své vlasy do rukou malých českých kadeřníků, protože děti beztak už brzy dostanou skutečné „nůžky“, aby upravily náš svět a naše životy. Vždyť každý malý vlasový stylista bude mít jednou volební právo, bude moci kandidovat na prezidenta či řídit tramvaj… Nechte se ostříhat dětmi! je představením o víře v budoucnost nás všech.

Soubor MAMMALIAN DIVING REFLEX vznikl v roce 1993 v Torontu jako výzkumný umělecký ateliér, který se zabývá především sociálními aspekty v umění a prezentuje tak jednorázové projekty, divadelní performance a happeningy. „Naším cílem je vytvářet aktivistické performance, které by spojovaly občanskou polemiku s uměleckou rigorózností, vždy s akcentem na jednoduchost, přístupnost divákům a zábavnost,“ píše se v zakládací listině skupiny, jež sdružuje členy od třinácti do osmdesáti let. Ve svých teoretických statích soubor často operuje s termínem sociální akupunktura – ta záměrně boří hranice mezi uměním a běžným životem.

Více informací: www.mammalian.ca

Produkce: Motus o.s.
Podpořili: Toni&Guy, Prima Love, Radio 1, Kulturní Pecka, Protišedi.cz, Holečkova apartments, Integraf, Hl. m. Praha, Respekt a Kanadská ambasáda