Loading...

Čtyři dny | Four days

Joelson Gusson (BR)

Cyborg Manifesto

/ Divadlo
  • Středa 19. 10. / 19:30, Divadlo Archa
    / vstupné 200,– Kč, zlevněné 100,– Kč

Unikátní brazilská podívaná jde doslova až do masa. Do míst, kde se, slovy tvůrců, „setkává Franz Kafka s Michaelem Jacksonem“. Inscenace staví na hlavu kult dokonalé krásy, který sledujeme v Čechách stejně jako v Brazílii, zemi považované za království plastických operací.

Chcete modré oči místo hnědých? Jiný kolenní kloub? Prsa trochu výš? A nos? Větší, menší, ještě větší, teď radši menší… Koukněte se na krvavou špičku, která kdysi bývala nosem Michaela Jacksona…

Dílo brazilské režisérské hvězdy experimentálního divadla Joelsona Gussona se prostřednictvím dvou mužských performerů noří do konstrukce i dekonstrukce lidského těla a jeho estetických možností v 21. století. Napínavou formou zkoumá existenci těla i toho, co z něj zbude – po jeho sofistikované destrukci.

JOELSON GUSSON je divadelní režisér, performer, scénograf a dramaturg z Ria de Janeira, jedna z vedoucích osobností současného experimentálního divadla v Brazílii. Vystudoval divadelní vědu a herectví se specializací na metodu viewpoints. V roce 1998 založil soubor Dragão Voador Teatro Contemporâneo, ze kterého vzešla mimo jiné právě i inscenace Cyborg Manifesto (poprvé uvedena v sezoně 2007/08). Díky svému všestrannému nadání se Gusson věnuje mimo jiné i opernímu zpěvu, například v Městském divadle v Riu de Janieru hrál jednu z hlavních rolí ve Wagnerově opeře Tristan a Isolda.

Více o umělci na www.joelsongusson.wordpress.com

Režie a koncepce: Joelson Gusson
Dramaturgie a zvuk: Dragão Voador
Hrají: Leonardo Corajo and Lucas Gouvêa
Texty: WJ Solha
Asistent režie: Candice Abreu
Světelný design: José Geraldo Furtado Gomes
Scéna a kostými: Joelson Gusson
Zvuk: Pedro Moreira
Choreografie Street Dance: Daniel Figueiredo
Choreografie Tango: Lidio Freitas
Fotografie: Paula Kossatz e Bruno Tetto
Grafický design: Pina Brandi
Produkce: Joelson Gusson and Fomenta Produções Artísticas

Délka představení: 50 min