Loading...

Čtyři dny | Four days

Gob Squad & Campo (DE/GB/BE)

Before Your Very Eyes (Přímo před očima)

/ Divadlo
  • Sobota 15. 10. / 19:30, Divadlo Archa
    / bus po představení zajištěn
  • Neděle 16. 10. / 19:30, Divadlo Archa
    / bus po představení zajištěn

Inscenace Přímo před očima, nejnovější projekt slavného německo-britského uskupení Gob Squad, přijíždí do Prahy jen pár měsíců po úspěšné světové premiéře v Berlíně. České publikum má tudíž to štěstí, že výlučnou mezinárodní inscenaci zažije tak brzy po prvním uvedení; zájem o nové představení je díky nadšeným kritikám v Evropě obrovský. Produkce Before Your Very Eyes bude v nejbližších letech stále cestovat – tedy dokud děti nevyrostou.
Hlavními hrdiny představení, jehož části byly předtočeny na video, jsou totiž dětští performeři ve věku od osmi do čtrnácti let. Autentické texty, které v představení uslyšíte, vznikaly během dvou let v Belgii při improvizovaných rozhovorech se samotnými aktéry. Ve světě viděném dětskýma očima přesně i vtipně se mimo jiné dozvíte, co dětští protagonisté plánují, až vyrostou. Z hlediště je budete pozorovat netradičně jako želvy v teráriu, nahlížet do jejich „pokojíčku“, jejž tvoří stěny jednostranného zrcadla. Projekt, který vznikl ve spolupráci s renomovanou vlámskou produkční společností Campo, je jedním z vrcholů letošní přehlídky.

GOB SQUAD

Sedmičlenná mezinárodní skupina umělců existuje od roku 1994 a její odvážná a drzá představení, která mísí performance s výtvarným uměním, videoartem a multimediálními technologiemi, si získaly ohlas po celém světě. Gob Squad svá představení často hrají i v kancelářích, obchodních domech, železničních stanicích nebo hotelech. Jeden z nejvíce inovativních divadelních souborů současnosti vystoupil v Praze naposledy v roce 2008 s warholovskou persifláží Kitchen (Kuchyně). Zásadní newyorský kulturní portál Culturebot označil Gob Squad za „výstřední bestii, která osobitě kombinuje performance a happeningy s audiovizuálními odkazy na popkulturu, přičemž výsledkem je výjimečně nádherný a působivý svět“.

Představení uvádí festival 4+4 dny v pohybu a Divadlo Archa v rámci Vlámské sezóny v Praze

Více o souboru na: www.campo.nu, www.gobsquad.com.

Koncept, design a režie: Gob Squad (Johanna Freiburg, Sean Patten, Berit Stumpf, Sarah Thom, Bastian Trost & Simon Will)
Hrají: Martha Balthazar, Maurice Belpaire, Spencer Bogaert, Zoë Breda, Faustijn De Ruyck, Ramses De Ruyck, Fons Dhossche, Tasja Doom, Gust Hamerlinck, Robbe Langeraert, Zoë Luca, Jeanne Vandekerckhove, Aiko Vanparys & Ineke Verhaegen.
Hlas vypravěče: Rigley Riley
Zvukový design: Sebastian Bark, Jeff McGrory & Gob Squad
Kostýmy:  An Breughelmans & Gob Squad
Kamera: Philippe Digneffe, Pol Heyvaert & Gob Squad
Video postprodukce: Miles Chalcraft, Korneel Coessens, Sarah Michelle Harrison, Anna Zett & Gob Squad
Asistenti produkce: Stephanie Dewachter & Hilde Tuinstra
Umělecká spolupráce: Nele De Sloover
Vedoucí produkce: Wim Clapdorp & Christina Runge
Produkce představení: CAMPO, GENT (BELGIE) A GOB SQUAD (NĚMECKO/VELKÁ BRITÁNIE)
Představení vzniklo v koprodukci: Hebbel am Ufer, Berlin; FFT Düsseldorf; Noorderzon/Grand Theatre Groningen; NEXT Festival, Eurometropole Lille-Kortrijk-Tournai + Valenciennes and Künstlerhaus Mousonturm, Frankfurt.
Délka představení: 70 min