Loading...

Čtyři dny | Four days

DEJA DONNE & EN-KNAP (IT/ČR/SI)

Not Made for Flying (Neurčeno k létání)

/ Divadlo
  • Pátek 21. 10. / 19:30, Divadlo Archa
    / vstupné 290,– Kč, zlevněné 150,– Kč
    Festival BUS 20:50 Divadlo Archa → Studio Alta
  • Sobota 22. 10. / 20:30, Divadlo Archa
    / vstupné 290,– Kč, zlevněné 150,– Kč
    Festival BUS 20:50 Divadlo Archa → Studio Alta

Hledáme skutečného Supermana!

Podmanivá inscenace pro sedm tanečníků z různých zemí světa, která podle tvůrců „hledá krásu v napětí mezi hrdinou a obyčejným člověkem“, vznikla kolegiální spoluprací etablované česko-italské skupiny Deja Donne se slovinským pohybovým tělesem EN-KNAP. Jejími hlavními znaky jsou vedle dokonalé pohybové techniky také nakažlivá energie, lehkost, nápaditost a vtip. Představení analyzuje hrdinství v moderní době, která hledá heroické elementy všude možně, místo aby se soustředila na vyšší duchovní cíle. Nezvyklou scénu s provázky jak z blyštivých diamantů a kostýmy i jiné než ty supermanské vytvořila umělecká ředitelka Deja Donne Company, Češka Lenka Flory.

DEJA DONNE COMPANY v roce 1997 založili česká choreografka a pedagožka Lenka Flory a italský tanečník a choreograf Simone Sandroni. Oba prošli několika zásadními tanečními tělesy – Lenka Flory byla členkou a Simone Sandroni jedním ze spoluzakladatelů slavné belgické skupiny Ultima Vez, u nás známé z hostování v Divadle Archa. Skupina pracuje s nekonvenčními pohybovými figurami a světelnými efekty. Celovečerní inscenace: Deja Donne (1997), Aria spinta (1999), In bella copia (2001), There where we were (2003), Piotr and the stars of tut (2005), My name is king (2006), Margine Buio (2007), A glimpse of hope (2008), P. S. Martina la ragione (2010). Soubor Deja Donne dosud hostoval v pětadvaceti zemích Evropy, Severní Ameriky a Asie.

Více informací o ansámblu na:

Choreografie a režie: Simone Sandroni
Performeři: DEJA DONNE: Martina La Ragione / Italy; Vladimir Ilich Rodrigues Chaparro / Columbia; Tina Runko / Slovenia
EnKnapGroup: Gyula Cserepes/ Maďarsko; Luke Dunne / Velká Británie; Ana Stefanec / Slovinsko; Tamas Tuza / Maďarsko
Světelný design: Arnaud Poumarat
Scéna a kostýmy: Lenka Flory
Zvuk a hudba: Drago Ivanusa
Technika zvuk: Omar Ismail
Technika světla: Arnaud Poumarat, Tomiko Arai, Omar Ismail
Dramaturgická asistence: Jess Smith
Režie zkoušek: Tanja Skok
Asistenti: Dr. Patrizia Becchetti, Judith Hummel
Fotografie: Roberto Faidutti
Umělecké vedení DEJA DONNE: Simone Sandroni, Lenka Flory
Umělecké vedení EnKnapGroup: Iztok Kovac
Výkoná produkce: Lenka Flory for DEJA DONNE, Meta Lavric for EN-KNAP Administrace: Elisa Chianella, Julija Travancic
Partneři, podpořili, koprodukce: Ludwig – Maximilian University Munich/Germany, Universita degli Studi Perugia/Italy, Theater im Pfalzbau Ludwigshafen/Germany, Nationales Performance Netz Foundation/Germany, DANCE 2010 Munich, Muffathalle Munich/Germany, Teatro Stabile dell‘ Umbria/ Italy, Duncan Centre Conservatory Prague/Czech Republic, Emanat Institute Ljubljana/Slovenia

Délka představení: 70 min

Soubor DEJA DONNE je finančně podporován Italským ministerstvem kultury, regione Umbria a městem Tuoro sul Trasimeno. Soubor EN-KNAP je finančně podporován Slovinským ministerstvem kultury a magistrátem města Lublaň.