Loading...

Čtyři dny | Four days

Bohémové na Bohemce

Co se stane, když se umělec netrefí do míče

/ Místa činu Vršovice, Místa činu (ÚLUV)
  • Sobota 22. 10. / 19:00, Stadion Bohemians 1905 ve Vršovicích (Ďolíček)

Sportovně-umělecký večer na Stadionu Bohemians 1905 (Ďolíček).

Napadlo Vás někdy, co by se stalo, kdyby se fotbalisté uprostřed zápasu prostě vykašlali na pravidla hry? Travnaté hřiště, jasně sešněrované bílými čárami a fotbalisté ctící pravidla fair play nade vše, by se najednou staly pouhou chimérou? A co by tomu asi řekli fanoušci? Tak TEĎ SE TO STANE. Na stadion Bohemky vypustíme blíže nespecifikované stádo umělců, kteří ctí pouze svou ničím nespoutanou imaginaci. To vše v průběhu standardního fotbalového tréninku. Experiment, jehož výsledek změní svět fotbalu navždy. Jako už tolikrát na Bohemce. A možná přijde i sám největší bohemácký kouzelník.

Účinkující a tvůrci: Ondřej David, Petra Hauerová, Phase, Stage Code,
Howie Lotker, Kolouchův sen, Ondřej Socha, OLDStars, The Tchendos, Dan
Walter, Vojtěch Sýkora, Zuzana Malá, Barbora Králová, Pavlína Červenková, Jan Žaloudek, Kateřina McCreary, Juniorka Bohemians 1905 a další.

Akce s podtitulem Co se stane, když se umělec netrefí do míče? je věnována legendárnímu stadionu a klubu ve Vršovicích a jeho letité historii. Festival 4+4 dny, stejně jako spolupořadatel akce Start Vršovice o.s., se zabývá veřejným prostorem z hlediska utváření sociálních vztahů. Zároveň tématem doprovodné výstavy letošního 4+4 dny festivalu je Štěstí. „Co je to štěstí? „Věříme, že jednou z věcí, které spoluvytvářejí pocit štěstí je domov. A domov je místo, kde žijeme, o které se staráme. V našem případě jde o Vršovice a k Vršovicím patří Ďolíček.

Ve spolupráci s občanským sdružením Start Vršovice.

Podpořili: Bohemians 1905 a Městská část Praha 10.