Four Days

Festival 05-96 »
Festival 2006 »
Festival 2007 »
Festival 2008 »
Festival 2009 »
Festival 2010 »

Fotogalerie 96-2010 »

Festival 2011 »
Festival 2012 »

« ven z archivu
(aktuální web)

 

Čtyři dny > archiv > 2005 - 1996 > 2003
english

ARCHIV 2003

2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 |
1997
| 1996

 

4 + 4 dny v pohybu

8. ročník
mezinárodního divadelního festivalu

24. - 31. října 2003

areál bývalé cihelny, V Šáreckém údolí 37, Praha 6

 

 


^

HIROAKI UMEDA / S20 (JP)

"While going to a condition"

- působivá kompozice pohybů a obrazů mladého talentovaného choreografa a tanečníka z Tokya. Hiroaki Umeda je novým objevem současné japonské taneční scény.

 

^

TANNO KEN'ICHI
/ NUMBERING MACHINE (JP)

"Punk Execution - Short Solo Works"

- japonský performer působil do roku 1984 v souboru Mina Tanaky. Od roku 1985 se věnuje vlastní tvorbě silně ovlivněné a inspirované radikálním hnutím "punk". Pražské představení je složeno z dynamických sólových prací zachycujících rozdíly punkových charakterů.

 

^

AKEMI TAKEYA (JP / AT)

"SoloWorks"

- tanečnice, performerka a zpěvačka japonského původu, která žije a tvoří ve Vídni. Její sólová tvorba z let 1998 - 2002 se vyznačuje radikálními pohyby připomínající surrealistickou poezii, která jak fascinuje, tak nahání strach.

 

AKEMI TAKEYA (JP / AT) & TETSUO FURUDATE (JP) & ARNOLD HABERL (AT)

"A Song Cycle on Mortality"

- hudební performance založená na transformaci "Symfonie N- 14" Dimitrije Šostakoviče. Hudební dialog rakouského cellisty Arnolda Haberla a japonského hudebníka Tetsuo Furudate doplňuje pohyb a hlas Akemi Takeya. Společné téma smrti je prezentováno v přímém kontrastu mezi tichem a akcí.

 

^

NEW ART CLUB (UK)

"this is MODERN"

"this is MODERN" je monstrózní lží, která vyvrací mystiku obklopující moderní tanec a jeho vývoj v posledních 100 letech. Soubor založil v roce 2001 Tom Roden (ex Air Dance Company) a Pet Shenton (ex Live Bait). Jejich tvorba se pohybuje na hranici komediálního divadla, fyzického divadla a tance.

 

^

CRISTINA MALDONADO (Mexiko)

"Soledad: study of human isolation"

Cristina Maldonado patří k mladé generaci mexických choreografů. Od roku 1994 spolupracuje jako tanečnice s mexickými a zahraničními režiséry. Představila se v nejvýznačnějších divadlech Mexika; v New Yorku a Montrealu. Základem její tvorby jsou moderní taneční techniky. Její sólové představení - "work in progress" - vytváří aktivní vztah mezi tancem, objektem a publikem.

 

^

BAD co. (HR)

"Solo Me"

sólo pro dva performery / choreografy Nikolinu Pristaš a Pravdana Devlahoviče. Devlahovič se zabývá otázkami, které vymezují prostor obklopující jeho tělo (prostor, který je pozorován). Minimální změny v pohybu v konečném důsledku postupně nakazí celé tělo. Pristaš se pokouší tematizovat akt (sebe sama) od počátku.

BAD co.patří mezi nejprogresivnější divadelně-taneční soubory na Balkáně.

 

 

 

 

 

 

 

^


ŽAN LOOSE (BiH)

"Tromba" - premiéra

- představení Žana Loose vychází ze zahálky a nedostatku času. A to je to, od čeho se odvíjí život námořníka. Tromba je menší mořská bouře složená z vírů. Představení vzniklo ve spolupráci s českými umělci Kristýnou Lhotákovou a Ladislavem Soukupem.

 

^

 

BRUNO AMSTAD (CH)

koncert

- hudební tvorba B. Amstada je inspirována etnickými prvky a elektronickou muzikou.

V roce 1999 dostal hlavní cenu za filmovou hudbu na Filmovém festivalu v Locarnu.

 

^

 

HALKA TŘEŠŇÁKOVÁ (CZ)

"Na jejím gauči" - premiéra

- nová inscenace H. Třešňákové se zabývá vztahem mezi dvěma lidmi po mnoha letech v kontextu denního pořádku a nepořádku, který je zkoumán prostřednictvím non-verbálních, tanečních a výtvarných prostředků. V rámci projektu STAGE IN MOTION

 

^

 

KREPSKO (CZ)

"25 žen"

- 25 žen různého věku, pohlaví a profesí, které vytvoří prostor plný ženských těl a duší. Krepsko je jedinečná skupina českého tanečního a non-verbálního divadla, a to zvláště díky faktu, že naprostá většina jejich představení je improvizovaná. Představení "25 žen" je začátkem nové etapy práce skupiny KREPSKO. V rámci projektu STAGE IN MOTION.

 

 

 

 

 

 

^


HAUEROVÁ & MÁLEK & VRBÍK
& WLADIMIR 518 (CZ)

"Orfeus 2710200304"

- improvizované setkání usilující o vyvolání hudebních a poetických dojmů skladbou abstraktních linií a barevných ploch.

V rámci projektu STAGE IN MOTION.

 

^

MOTA MARKET (Česká republika)

"Stroje na výrobu zvuku"

Den řeči v pohybu provede hudební formace ve složení: Ondřej Anděra (ex WWW): texty, rap, beat-box, perkuse, dvě Yamahy, samply; Martin Mareček: texty, hlas, Fender Rhodes, klavír, basová kytara, balama strunná; Tomáš Marvan: bicí baterie.

 

Hosté budou:
pan Pozor: pohyb, beat box ;
Monika Rezková: flétna příčná;
Jan Foukal: kytara a možná i další.

 

^

MAGDA REITER
& MATEJA REBOLJ (PL / SI)

"Forma Interogativa"

- duet polské tanečnice a choreografky Magdy Reiter (ex Dada von Bzdülöw Theatre) a slovinské baletky Matěji Rebolj (primabalerina Slovinského národního baletu). Taneční podlaha jako kreativní místo společného výslechu pro základní otázky, které si pokládáme stále znovu a znovu.
V rámci projektu STAGE IN MOTION.

 

 

^

MATEJ KEJŽAR & GREGOR LUŠTEK (SI)

"At senses At times"

- Kejžar i Lustek patří k nové generaci současného slovinského tance. Těla v prázdném prostoru za živého doprovodu rytmiky makedonské etnické hudby (Marjan Stanic) vytvářejí prapůvodní obrazy rituálního tance.
V rámci projektu STAGE IN MOTION.

 

^

SCHAUBŰHNE LEIPZIG (DE)

"faces l.e."

- filmový dokument Svena Mundta založený na rozhovorech s 80 lidmi různého věku a různých profesí z města Lipska. 26 otázek na téma dětství, láska, práce a smrt. Paměti rodičů a prarodičů z 2. světové války. Non - stop - cinema, kam můžete kdykoli vstoupit a kdykoliv odejít. V rámci projektu STAGE IN MOTION.

 

^

 

WILLIAM & ANTONIA (DE)

"Holding Hands" & "Without you, I am Nothing"

- v obou částech představení se člověk neustále pohybuje na hranici mezi uměleckými touhami a skutečnými lidmi. V 1. části se herci představí jako jeden organismus ve dvou různých osobnostech. Ve 2. části se jedinečně spojí dohromady hlas a řeč, tělo a duše ve zpěv operní divy. V rámci projektu STAGE IN MOTION.

 

^

TEATRI DI VITA (IT)

"Pugni e su di me si chuide un cielo"

- film italského divadelního a filmového režiséra Andrea Adriatico, který m.j. v roce 1998 založil Teatri di Vita v Boloni. "Pugni e su di me si chuide un cielo" zachycuje příběh ženy, která během noční procházky městem přestane mluvit a ponoří se do ticha. Film získal hlavní cenu na Arcipelago Film Festival 2002. V rámci projektu STAGE IN MOTION.

 

^

CLAUDE BRUMACHON (F / CZ)

"Le Temoin"- premiéra

Taneční představení inspirované dílem Franze Kafky, které s patnácti francouzskými a českými tanečníky vytvořil Claude Brumachon v Národním choreografickém centru (CCN) v Nantes v listopadu 2002. Ambulantní kreace vznikla původně pro nedivadelní prostor kaple CCN, během desetidenní rezidence se představení, vyznačující se virtuózním stylem a výrazným energickým rukopisem, adaptuje do festivalových prostor. C. Brumachon je předním fr. choreografem, za své inscenace "Le palais des vents", "Folie", "Boheme"... získal spolu s tanečníkem Benjaminem Lamarche již řadu ocenění. Pražské uvedení se koná ve spolupráci s o.s. SESTA.
V rámci projektu STAGE IN MOTION.

 

^

JENNIFER MONSON (USA)

"Taneční výzkum navigačně migračního procesu"

- prezentace workshopu

- v rámci desetidenního workshopu vytvoří Monson site-specific projekt, který je založen na jejím současném projektu - Bird Brain / Ptačí Mozek - migrace hus a kachen. Bird Brain se snaží o provázání tance a zachovaných společenství, propracovává nová spojení mezi uměním a vědou a odhaluje překrývání přírody a kultury. V pražském projektu budou zkoumána hejna a modelové vlivy větru a počasí. Jennifer Monson vytvořila mnoho projektů, do kterých mimo jiné ke spolupráci přizvala Zeenu Parkins, Johna Jasperse, Yvonne Meier a Davida Zambrana. Projekt Bird Brain se představil více než 30 venkovních představeních od Mexika po Kanadu, Kubu a Venezuelu.

 

 

 
 
   
Čtyři dny - Four days| www.ctyridny.cz  |web-design»    NAVRCHOLU.cz    |