Loading...

Čtyři dny | Four days

Kryštof Doležal & Lenka Tyrpeklová: Come on!

Čtyři dny a Fakultní nemocnice Motol si vás dovolují pozvat 
na výstavu

vernisáž: čtvrtek 9. 6. 2022 ve 14:00

Místo konání: Fakultní nemocnice v Motole
V Úvalu 84, Praha 5
(před budovou ředitelství naproti vstupu do metra)
Zobrazit na mapě ›

 

Kryštof Doležal a Lenka Tyrpeklová: Come on!

Prostorová instalace pracuje s tematikou, která je s nemocnicí úzce spjata. Přichází a odchází sem pacienti s menším či větším problémem, veskrze jsou to však situace zatěžkávající a vyžadující často notnou dávku odvahy. Autoři nabízejí hravým způsobem návštěvníkům možnost vyzkoušet si rovnováhu, soustředit se na balanc, vytříbit alespoň na pár okamžiků mysl, ale také metaforicky rozvolnit uvažování nad vlastní situací, která pacienta v nemocnici čeká. Motolské prostranství se transformuje v prostor, ve kterém může návštěvník trénovat svou odvahu. Balancovat jako provazochodec nad městem, možná plný obav i očekávání, ale s nadhledem. S hlavou v „oblacích“, v níž se hromadí přání. Náhodný kolemjdoucí se tak vydává na cestu bezpečného hazardu s odvahou.  Když máš z něčeho strach, udělej to hned!

Instalaci otevře artista světového věhlasu!

 

Kryštof Doležal (*1976, Praha) je grafik a designér, autor desítek publikací a grafických úprav, jako jsou monografie, katalogy, knižní edice, beletrie a básnické sbírky. Patří k dlouhodobým spolupracovníkům českých výtvarníků. Založil uměleckou platformu Breisky, věnující se především grafickému designu, ale působení této aktivity dlouhodobě přesahuje její hranice. Pro jeho tvorbu je charakteristický hravý a vtipný přístup, se kterým s nadhledem komentuje soudobé dění a podtrhává i zvýrazňuje situace, které stojí za pozornost.   

Lenka Tyrpeklová (*1989, Klatovy) studovala v Ateliéru intermediální tvorby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara u Mileny Dopitové. Nyní se věnuje primárně konceptuální tvorbě, pracuje s různorodými tématy i médii, často na základě vlastních prožitků, které v různých podobách zpracovává. Multimediální formáty reagují na nejrůznější životní situace, ať už zásadní nebo banální. V posledních letech zpracovává především témata ženské kriminality a problematiku nápravných zařízení v České republice.

 

FB event

 

 

Ve spolupráci:

Projekt je realizován s finanční podporou:

www.fnmotol.cz 
www.ctyridny.cz