Loading...

Čtyři dny | Four days

Snídám večeři

Secondhand Women

Kapacita je již naplněna
  • Úterý 16. 5. / 18:00, Erpet Smíchov

V události Snídám večeři členky divadelního seskupení Secondhand Women oslavují  20 let svého působení. Společně s přáteli, gynekology, umělci, experty v oblasti sexu nebo v oblasti předpovědi počasí SHW zasednou k pomalu se rozpouštějícímu máslu. Rozhovor u jednoho stolu bude křupat mezi zuby jak ledová tříšť v nedobrovolném horku sauny. Místy se naopak konverzace potáhne jak kapka medu klouzající po stěně zavařovačky se štítkem: rybíz léto 2002. SHW prohmatávají témata “změn“, které se týkají nás všech a otevřeně i s lehkou provokací zpracovávají právě ty „změny “, které jsou jen jejich. Snídám večeři není divadelní představení, ale komunikace a sdílení pocitů a názorů k danému tématu. Událost ve své vedené formě bude trvat dvě hodiny ale konverzace či následné společné mlčení může individuálně trvat až do smíchovských ranních červánků. 

 

Secondhand Women je mezinárodní divadelní demokratický kabinet, který v roce 2003 založilo pět nezávislých žen, performerek – Petra Moře Lustigová, Daniela Voráčková, Halka Třešňáková, Stefania Thors a Helene Kvint –, závislých na humoru a nepřekonatelné chuti přijít věcem na kloub. Přežijí nedostatek i luxus, zlomeniny nehtů i úrazy vysokým napětím. Pocházejí ze tří zemí – České republiky, Islandu a Dánska.

Respektují své rozdílné tvůrčí zkušenosti, schopnosti a názory. Nepřijímají je jako konkurenci, ale pokládají je za výhodu. Společná tvorba přináší překvapivé a napínavé okamžiky nejen pro diváky, ale i pro ně samé. Riziko, které tento způsob práce přináší, pokládají za výzvu.

Až do finální fáze, kdy všechny musí být na jevišti, pracují bez režiséra a v souboru není žádný muž, ačkoliv jejich vztah k mužům je více než vřelý! Toto „ženské“ ovzduší tak vylučuje konflikty o muže a o režiséra, což je v divadelním prostředí často jedem umění.

Pracují otevřeně s gender tématy, o nichž se běžně nemluví. Zpracovávají „tabu“ o životě žen. Inspiraci čerpají především z vlastních životních zkušeností, ale i z příběhů jiných žen. Mluví o svých osobních či intimních pocitech, maličkostem dávají vážnost a důležitým věcem humor.