Loading...

Čtyři dny | Four days

Domov je tam, kde to bolí

ND+ LAB

Česká premiéra
  • Čtvrtek 13. 10. / 20:00, Erpet Smíchov
Cena: 150 / 100 Kč

Cizinka Varvara před lety přijela do Prahy. Do hlavního města se zamilovala a s přítelem Viktorem si v něm vybudovala nový domov. Je konec února a do jejich harmonického vztahu zasáhne válka na Ukrajině. Viktor, jenž sám z Ukrajiny pochází, si začíná uvědomovat, že Česko už mu neposkytuje jistoty jako dříve.

Zprávy o válce neminou ani Varvařinu kamarádku Annu, kterou však více zaměstnávají přípravy narozeninové oslavy. Vše musí být perfektní, zvláště když má přijít její dcera Judita s bohatým manželem. Jenže i Annin zdánlivě dokonalý život naruší nečekaná zpráva.

Postavy se ocitají v napjaté situaci, v níž vyplouvají na povrch skutečné charaktery a zhmotňují se obavy ze současnosti i budoucnosti. Původně bezpečný domov najednou připomíná bitevní pole, kde se hraje o všechno. Právě domov je totiž místo, kde mnozí lidé utrží ta nejtěžší zranění.

Drama s komediálními prvky vzniklo na základě výpovědí skutečných lidí a přináší téma složitosti rodinných vztahů, pocitu bezpečí a (ne)jistoty doma i mimo domov.

 

Autoři textu: Jakub Sláma, Dominika Hromková, Kateřina Špalová, Eva Hnilicová a kolektiv
Dramaturgie a lektorské vedení: Tereza Krčálová a Romana Štorková Maliti
Režie: Marta Veselá a Zuzana Král‘ová
Kostýmy: Viktorie Drobná
Světelný design: Filip Obermajer

Účinkují: Hana Lhotová, Kateřina Špalová, Patricie Urbanová, Jana Gabrielová, Dominika Hromková, Sára El Maghrabiová, Markéta Nováková, Violetta Šikina, Štěpánka Apetaurová, Eva Hnilicová, Jakub Sláma, Kristián Kašpar, Karel Eliáš a Václav Bartůšek

Inscenace vznikala v rámci doprovodných programů ND+. Přihlášení účastníci si od března 2022 prošli celým procesem vzniku autorské divadelní inscenace. Od hledání tématu, přes výzkum, psaní divadelního scénáře, hledání režijně-výtvarné koncepce, tvorbu inscenační hudby až po samotné herecké zpracování postav na jevišti.

Reprízy: 20. a 21. října Venuše ve Švehlovce