Loading...

Čtyři dny | Four days

[ The Frame ]

Eléctrico 28 (Španělsko)

Imerzivní performance
11. 10. Úterý 14:30 roh ulic Na Příkopech a Havířská
11. 10. Úterý 16:30 roh ulic Na Příkopech a Havířská
12. 10. Středa 14:30 roh ulic Na Příkopech a Havířská
12. 10. Středa 16:30 roh ulic Na Příkopech a Havířská
 
Výzva k zastavení
Příležitost podívat se druhému do očí
Prostor pro pochopení a porozumění
Pocta přítomnosti a každodennímu životu
Výzva k otevření srdce
Tichá vzpoura proti kapitalistickému způsobu myšlení

 

Projekt [ The Frame ] je inspirovaný Georgesem Perecem, jeho pozorováním a uspořádáváním  různých materiálů. Navrhuje nám usadit se před plynoucím životem města, abychom ho mohli pozorovat, přemýšlet o něm, vypočítávat ho, označovat a sdílet… Čtyři postavy, vycvičené v disciplínách pozorování a uspořádávání prostoru, věcí a bytostí, překládají to, co se děje, pomocí písmen, která se stávají slovy, a slov, která se stávají větami. Na nějakou dobu se VŠECHNO stává velkou divadelní hrou, která nikdy nekončí. Hrou bez děje, která chce balancovat na pomyslné hranici malichernosti věcí, které se dějí. Hrou pod lupou. [ The Frame ] je pozvánkou k otevření srdce a očí pro nepodstatné, drobné věci. [ The Frame ] je velkou příležitostí k čemukoli. Jde o radikální cvičení.

Diváci jsou uvedeni do „pop-up divadla“ v tiché postranní ulici, kde se usadí a sledují každodenní život, který se odehrává před nimi na mnohem větší a rušné ulici. Prostřednictvím sluchátek je zvukový vesmír související s tím, co se děje, přiměje „cestovat“ do ZAŽÍVANÉ PŘÍTOMNOSTI, kde zůstanou 45 minut. Tato neustálá přítomnost je vším, co se během intervence děje. Čtyři postavy se ponoří do závratě přítomnosti, kterou s poetickou prostotou popisují a překládají. Používají různé výrazové prostředky: živý zvuk, znaky, předem nahraný text, živý text, hlas, rozhovory. V rozšířeném scénickém prostoru vzniká hra mezi lidmi (a zvířaty) uvnitř obrazu, lidmi v přilehlém prostoru na okrajích záběru, diváky v rolích pozorovatelů a herečkami a herci.

Hravý prostor, poetický prostor, prostor překvapení a spontánních akcí, prostor bezprostřední přítomnosti, který zpochybňuje obvyklé využití veřejného prostoru a divadelní konvence.

 

Eléctrico 28 je evropský kolektiv umělců z různých oblastí klaunství, fyzického divadla, tance, psaní a pouličního umění. Od počátků projektu Espresso Encounters, který byl jejich prvním společným projektem, je spojuje zejména vášeň pro přemýšlení o veřejném prostoru jako o jevišti a hledání jazyka, dramaturgie i překvapení a obrazů pro něj a v něm. Jejich projekty vyvolávají touhu hrát si, představovat si a přemýšlet, protože tyto vlastnosti jsou pro ně základními lidskými potřebami.

 

Délka představení: 45 min.
Jazykově bezbariérové.

 

Autoři a performeři: Daniela Poch, Josep Cosials, Jordi Solé and Alina Stockinger
Dramaturgie: Claudia Mirambell Adroher, Sergi Estebanell
Produkce: Eléctrico Express & Arnau Vinós
Hudba a zvuk: Jakob Rüdisser
Kostýmy: Sarah Sternat
Foto: Eva Freixa / Clemens Nestroy
Video: Raúl Moreno
Koprodukce: Generalitat de Catalunya (Departament de Cultura) ICEC & theaterland steiermark & Fira Tàrrega