Loading...

Čtyři dny | Four days

Všechno je jinak, jak by jeden řekl, ale…

Výtvarná dílna pro seniory s Evou Jiřičkou

  • Úterý 13. 10. / 14:30—16:30, ve škole
    Zrušeno
  • Pátek 16. 10. / 14:30—16:30, ve škole
    Zrušeno

 

13. 10.

V tématu všechno je jinak než jak by jsme si plánovali na papíře. Vyzkoušíte si práci s černou tuší s přechody z mokrého do suchého podkladu. Pero, perokresba, štětec. Suchý, mokrý, zmuchlaný papír a jeho možnosti s tuší. 

16. 10.

Zpátky do školy s inkoustem. Ukážeme si umění krasopisu, kaligrafie. Budeme psát perkem s hrotem i s ploškou. Krasné abecedy i ty vaše nejdůležitější věty vpíšeme na papír.

 

Jaké asociace ve vás osobně vyvolává letošní moto 4 dnů v pohybu? Umělkyně Eva Jiřička přizvala starší generaci k vyjádření se k tomuto tématu festivalu. Senioři budou v průběhu měsíce vytvářet díla přímo ve vztahu k podtitulu „Všechno je jinak“, v nichž budou sdílet postoje ve vzájemném dialogu napříč tvůrčími dílnami. Ty budou po celé září probíhat v komunitním centru Elpida, které nabízí seniorům tvůrčí prostor a napomáhá jejich plnohodnotnému zapojení do společnosti. Architektura této výstavy vzniká ve spolupráci s umělcem Pavlem Havrdou.

Eva Jiřička je konceptuální umělkyně a performerka. Pro její tvorbu je typické konceptuální uvažování, v jehož rámci osciluje na hraně různých žánrů a médií. Hlavní problematikou, kterou tematizuje v řadě svých prací, je porozumění druhým a vstoupení do jejich myšlenkového prostoru. Tento pohyb k jednotlivci konfrontuje následně se svou perspektivou. Častým, ale nikoliv nutným prostředím, v němž vznikají její umělecké intervence, je veřejný prostor – tedy ulice, nákupní centra, galerie, příroda. Jsou to místa, kde se spojují paměti a cesty vzájemně cizích jedinců.