Loading...

Čtyři dny | Four days

TEArTR RAJDO

Karkulka Červená

Divadlo pro děti a jejich dospělé
  • Sobota 10. 10. / 15:30, na zahradě
Zdarma

Pohádka pro děti i dospělé od 3 do 100 let

Přijďte se podívat na poučný příběh o tom, jak nesejít z cesty. Je třeba se malilinko bát a hlavně nikomu nic zbytečně neprozrazovat. Ve světě číhá nejen na holčičky plno nástrah a je třeba se umět bránit. Lehce rakvičkově zpracovaná pohádka na zcela známé téma. Loutky maňáskové, masky realistické, tance kreativní, hity chytlavé a autorské písničky. Představení je inspirováno jednou z nejznámějších pohádek, autorským zpracováním přetaveno, pojetím však vychází z pouličního divadla. Představení se za pomoci převleků, masek a zejména pohybového divadla snaží diváky dovést k interaktivitě.

 

TEArTR RAJDO tvoří Jitka a Jakub Doubravovi, absolventi DAMU – Katedry alternativního a loutkového divadla Praha. Ostatní členové jsou přibíráni na konkrétní akce, spolupráce a představení. Experimentální, dobrodružná a hravá skupina kombinuje prvky pohybového, výtvarného, loutkového, hudebního, vážného i komického divadla. Uskupení vzniklo v červenci 2001 na ostrovech Lofoty v autě Škoda 120 L.

RAJDO je jedním z názvů pro starogermánskou runu R, kterou lze doslovně přeložit jako kolo, pohyb. Symbolizuje jízdu a zároveň přenos energie, ducha, hmoty z jednoho místa na druhé.

  

Režie, scéna, loutky, kostýmy: Jitka a Jakub Doubravovi

Hrají: Jitka a Jakub Doubravovi