Loading...

Čtyři dny | Four days

Spielraum Kollektiv: Zbytečná vernisáž / Zbytečná performance

Výstava zbytečností: přines, představ, vyměň, odnes

Výstava – bazar – performance
Denně ve škole
9. 10. Pátek
/ Performance
18:00 ve škole
10. 10. Sobota
/ Performance
17:30 ve škole
11. 10. Neděle
/ Performance
17:30 ve škole
12. 10. Pondělí
/ Performance
17:30 ve škole Zrušeno
13. 10. Úterý
/ Performance
17:30 ve škole Zrušeno
13. 10. Úterý
/ Vernisáž
19:30 ve škole Zrušeno
14. 10. Středa
/ Performance
17:30 ve škole Zrušeno
14. 10. Středa
/ Vernisáž
19:30 ve škole Zrušeno
15. 10. Čtvrtek
/ Performance
17:30 ve škole Zrušeno
Zdarma

VÝSTAVA ZBYTEČNOSTÍ: PŘINES – PŘEDSTAV – VYMĚŇ – ODNES

(Vstup povolen jen se zbytečností. Zbytečnost ≠ odpad.)

Vařič na vejce, kráječ na sýry, smoothie maker, elektrická škrabka na nohy, párty klobouk, stroj na cvičení, vyhřívací dečka …

Je těžké se jich zbavit a ještě těžší nekoupit další. Vítejte v době luxusu, kdy každý má víc, než chce a potřebuje. Kdy je jednodušší chodit po vodě, než zabránit vaší domácnosti v přibývání předmětů.

Přineste své věci, které jste si koupili, nebo jste je dostali a nepotřebujete je, protože… jsou zbytečné! Zajímají nás Vaše zbytečnosti! Každý předmět má svůj vlastní příběh, proč byl vyrobený, proč ho někdo chtěl koupit nebo darovat. Jaká emoce provázela Vaše spojení s Vaší přinesenou zbytečností? Podělte se s námi o společný příběh Vás a Vaší zbytečnosti a dopřejte Vaší zbytečnosti pět minut slávy! 

 

ZBYTEČNÁ PERFORMANCE 

Improvizace performerů s předměty a jejich příběhy. Komentovaná prohlídka výstavy, proslovy, úvahy k  exponátům. Rozhovory o zbytečnostech, živá hudba. 

 

ZBYTEČNÁ VERNISÁŽ

Divadelní akce v duchu vernisáže. Přes proslovy a performance zkoumáme v čem jsou  zbytečné věci důležité. Proč člověk často potřebuje něco, co nepotřebuje? Jakou uspokojují touhu? Jaké emoce v nás vzbuzují? V čem jsou umění, i když snad bizarní? Zajímá nás ale také jakou má zbytečnost CO2 stopu, kolik stojí prostor, který zabírá v našem bytě, jak probíhá a kolik stojí likvidace. Velkolepá oslava našeho soužití s předměty se vším všudy. 

 

Spielraum Kollektiv je volné divadelní uskupení tvůrců kolem Lindy Straub a Mathiase Strauba, zaměřené především na site specific a dokumentární divadlo. K výrazným rysům předchozích projektů patří inovativní způsoby zapojení diváka do hry a důraz na práci s prostorem. Při své experimentální tvorbě skupina často vychází z principů pohybového a výtvarného divadla.

 

Podpořili: Česko-Německý fond budoucnosti, Ministerstvo Kultury, Taupunkt e. V., 4+4 dny v pohybu, Umweltzentrum Chemnitz