Loading...

Čtyři dny | Four days

Ostružina: Souhra – interaktivní hra

Bárta – Brungot Svíteková – Kalivoda – Látalová

16. 10. Pátek
/ pro dospělé
20:00 ve škole Zrušeno
17. 10. Sobota
/ pro děti
14:00 ve škole Zrušeno
17. 10. Sobota
/ pro děti
17:00 ve škole Zrušeno
Z důvodu mimořádných opatření ZRUŠENO

 

Interaktivní hra, ve které se setkávají rodiny s rodinami, rodiče s dětmi, a každý sám se sebou.

Vážené děti, milí rodiče, ctění rodinní příslušníci, kamarádi, známí a všichni ostatní, jste zváni do rodinné laboratoře neboli hry zkoumající, co je a co není vidět. Vašimi spoluhráči budou vaše fantazie, představivost, pohodlné oblečení na pohyb, Bára, Zdenka, Jan a Václav. Co se stane, když udělám nějaký pohyb nebo něco vyslovím? Udělá to něco s druhými? Mají moje činy a myšlenky nějaký vliv na druhé a na svět, který je kolem mě? Každý účastník se stává svědkem důsledků vlastních rozhodnutí. Je to důležitý moment – právě diváci spolu s tvůrci vytváří společný zážitek. SouHra zkoumá komunikaci a spolupráci ve sdíleném prostoru.

Po dlouhodobé spolupráci na jednotlivých tanečních projektech založily performerky Bára Látalová, Zdenka Brungot Svíteková a produkční Lucia Račková spolek Ostružina zabývající se současným pohybovým uměním a tvorbou. Spolek rád spolupracuje s lidmi z různých oborů. Procesy jeho tvorby motivuje zájem o aktivní smyslové rozvíjení jednotlivců, skupin a společenství. Členové spolku a umělci přizvaní do jednotlivých projektů se zaměřují na práci s divákem s akcentem na jeho kreativitu a vysokou míru participace.

 

Barbora Látalová je tanečnice, choreografka a pedagožka. Ukončila konzervatoř Duncan Centre, absolvovala stáže na Hunter College of City University of New York. Učila pohyb na herecké fakultě vysoké školy HINT v Norsku. Jako interpret a tvůrce se podílela na mnoha českých i mezinárodních projektech. Dlouhodobě vede Dětské studio divadla PONEC a věnuje se projektu Tanec školám. Je spoluzakladatelkou spolku Ostružina.

Jan Bárta se věnuje vlastní autorské a interpretační tvorbě zahrnující produkci, herectví, tanec a režii. Je spoluzakladatelem CreW z.s. – s cílem pořádat kulturní a vzdělávacích akce, systematicky propojovat umělce z jiných oborů a zprostředkovávat produkci jednotlivých umělců v Česku i zahraničí. Zabývá se prací s dětmi se zaměřením na pohybovou a dramatickou výchovu, a to i v kontextu drama–terapie. Organizuje workshopy na principech dramatické a pohybové výchovy a metody DvT.

Václav Kalivoda, trombonista, hudební improvizátor a nápaditý tvůrce. V roce 2015 absolvoval hudební konzervatoř Bard College v USA a poté strávil rok na stáži Darmasiswa v indonéské Jogdžakartě. Kromě klasické hry na trombon – sólově, komorně i orchestrálně – se věnuje i dalším žánrům (jazz, swing, klezmer, samba atd.) a také hudbě pro divadelní a taneční představení. Improvizuje s různými tanečníky a hudebními skupinami (Voříšci, Moving Orchestra, Pražský improvizační orchestr, B4, NIE).

Umělecká tvorba Zdeny Brungot Svítekové je zakotvena v pohybovém výzkumu a interdisciplinaritě, které živí hluboký zájem o tělo a pohyb. Tělo vnímá jako pole zkoumání, poznání a paměti. Její choreografická tvorba má formu představení v různých formátech a prostorách. Její práce se dlouhodobě zaměřuje na témata dotyku, paměti, procesu a povahy spolupráce. Záměrem jejího uměleckého přístupu je vytvoření a kultivace prostoru pro osobní ztělesněný projev každého jednotlivce.

 

Koncept, tvorba, interpretace: Barbora Látalová, Zdenka Brungot Svíteková, Jan Bárta
Hudební spolupráce, tvorba, interpretace: Václav Kalivoda
Producent: Ostružina z. s. ve spolupráci s Tanec Praha z. s. / PONEC – divadlo pro tanec, NuDanceFest a Studio ALTA

www.ostruzina.eu

 

Počet účastníků je omezen!