Loading...

Čtyři dny | Four days

Načeva

Zdivočelí koně

Koncert
  • Úterý 13. 10. / 20:00, na zahradě
    Zrušeno
Zdarma
Z důvodu mimořádných opatření ZRUŠENO

 

Další hudební projekt Moniky Načevy nese název podle jedné básně Pavla Zajíčka – Zdivočelí koně. Zpěvačka ke společnému zhudebnění vybrala básně umělců z 60. až 80. let, jako jsou Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová, kteří byli pronásledováni minulým režimem. Monika Načeva, jež má k těmto básníkům také osobní vztah, interpretuje jejich básně velmi citlivě a přitom silně. Zdivočelí koně svou hudbou zprostředkovávají umění jako důležitou, citlivou a niternou součást života, kterou je třeba hledat i v našem rychlém konzumním světě.

 

Monika Načeva je výraznou hudební osobností, která se objevila začátkem 90. let jako zpěvačka temných básní Jáchyma Topola. Její dráha je spjata i s kytaristou Michalem Pavlíčkem, s nímž do dnešní doby vystupuje a spolupracuje. Experimentuje také v elektronické hudbě, kde spolupracuje se silnými osobnostmi z Česka, Slovenska, ale hlavně z Anglie, a nyní s beatovou kapelou Zdivočelí koně plánuje nové album. Jejím hlavním rysem je originální přístup a mimožánrová cesta. V roce 1994 vydala s producentem Michalem Pavlíčkem rockové CD Možnosti tu sou…, kde poprvé zpívá básně Jáchyma Topola. Kromě toho vydala devět dalších alb. Jako herečka účinkuje v kultovních divadelních představeních Mlýny divadla Sklep a Dechovka souboru Vosto5. Spolupracuje s dětským divadlem Minor a od letošního roku i s Českým rozhlasem Vltava jako autorka pořadu Sedmé nebe s Načevou.

David Kabzan je hráč na klávesové nástroje, skladatel, člen skupiny Rány těla. Po revoluci obdržel státní ocenění coby nejmladší účastník 3. odboje.

Markéta Pták je produkční, herečka a hudebnice. Hraje na bicí a kytaru. Působí v pražských profesionálních divadlech Minor, MeetFactory, Rubín atd. Kromě toho má vlastní kapelu LO/VE.