Loading...

Čtyři dny | Four days

#justsinging

Daniela Voráčková a Anežka Matoušková: Svoláváme Strašnice ke společnému zpěvu

Performance
  • Sobota 10. 10. / 18:00—19:00 , ve škole
    Zrušeno
  • Neděle 11. 10. / 16:00—17:00 , ve škole
    Zrušeno
Zdarma
Z důvodu mimořádných opatření ZRUŠENO

 

Svoláváme Strašnice! Rád(a) si zazpíváš? Nechce se ti chodit pravidelně do sboru? Nejde ti o to, „vystupovat“? Zážitek společného zpěvu nám nabídnou performerka Daniela Voráčková a hudebnice Anežka Matoušková. Přijďte a stane se píseň! Setkání na pomezí zalévání komunitní zahrady a zkoušky/koncertu improvizovaného, a přesto nejlepšího možného sboru tady a teď. Každý sám za sebe, ale vlastně spolu.

Danielu inspiroval kanadský projekt Choir! Choir! Choir!: lidé, kteří si chtějí společně zazpívat, se sejdou, dostanou text, strukturu dvou nebo tří hlasů a žádné noty. Nacvičí si dvoj- či trojhlas a společně si zazpívají. Žádná specifika jako folk, folklor, pop… Jednoduše zpěvné věci. V čem je to jiné, než když si člověk zpívá sám? Na společném zpěvu, hlavně vícehlasém, je zásadní moment propojení. Najednou vzniká něco úplně nového. Hlas je vibrace, dva hlasy se sejdou, a je tu nová výšivka v prostoru.

 

Daniela Voráčková je performerka, theatre maker, lektorka a produkční. Navazuje na projekt divadelní formace Stage Code, který pod názvem Cros-sing propojoval v letech 2011–2016 prvky site specific divadla se zpěvem pěveckých sborů ve Skotsku, Irsku, Francii, Nizozemsku, na Slovensku či v Praze. Zajímá ji propojování lidí, zprostředkovávání zážitků, které mívá při tvorbě divadelních projektů, posouvání hranic komfortu, za nimiž se často objevuje nové bohatství, nové možnosti. (Divadlo bratří Formanů, Secondhand Women, Stage Code, MeetFactory, Alfred ve dvoře, Národní divadlo)

Anežka Matoušková vystudovala jazzový zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka. Nyní studuje stejný obor na jazzové katedře na HAMU. Působí v kapelách Avokaduo a Severní nástupiště, v nichž se pojí prvky folkové a folklorní hudby, jazzu a country. Nejblíž má k lidové hudbě, která ji inspiruje k další tvorbě.