Loading...

Čtyři dny | Four days

Dreamscape #2

Israel López

Instalace
POUZE 9. 10. (18:00–24:00) a 10.–11.10. (10:00–22:00) / ve škole

Dreamscape #2 je krátké zdřímnutí, smyslové dílo pro zavřené oči. Instalace chce prozkoumat hranice spánku a otevřít prostor mezi realitami. Dreamscape je vystavěna na bázi stimulace smyslů pomocí zvuku, vůně a světla, které jednotlivé smysly mění a navozují hypnagogický stav.

Instalace bude dostupná pouze pro několik návštěvníků denně, vždy po předchozím objednání. Je navržena pro jednu osobu a každému návštěvníkovi bude určen čas, po nějž bude mít instalaci k dispozici.

 

Israel López je divadelní umělec, který ve své práci využívá různá média pro vytvoření děl se specifickou atmosférou i prostorové sítě. Za pomoci zvuků, světel a vůní, které jsou jeho hlavními médii, vytváří site specific díla a zkoumá, za jakých podmínek mohou být různorodé stavy pozornosti a vnímání definovány jako performativní. Ve své práci hledá vztahy mezi vnímáním, prostorem a zážitkem. Prostor vidí jako dynamický a neustále se měnící systém a domnívá se, že způsob, jakým prostor vnímáme, proměňuje zážitek z něj i to, jak vytváříme vztahy – s místem, s ostatními lidmi a sami se sebou.

Israel López má magisterský titul z Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU) a spolupracuje s různými evropskými soubory, např. TAAT collective, Vinny Jones a Cristinou Maldonado.