Loading...

Čtyři dny | Four days

Dominika Špalková a Anna Klimešová

Nothing else, Mothers

Site-speficic premiéra
  • Úterý 13. 10. / 20:00, ve škole
    Zrušeno
  • Středa 14. 10. / 20:00, ve škole
    Zrušeno

Občas se podívám do zrcadla a vidím tebe. Naše gesta jsou někdy tak stejná, jak rozdílné jsou naše vzpomínky. Byla jsem uvnitř tebe. Ty jsi uvnitř mě. Držíme se. Někdy tě pustím já, jindy opouštíš ty mě. Přesto jsme spojené. Je možné se navzájem nepodobat? Jde přijmout i to, co se nám na sobě vzájemně nelíbí? Co máme společné a co si neseme každá zvlášť?

Nothing else, Mothers je kompozicí vztahu mezi matkou a dcerou. Několik po sobě jdoucích partů jako body v mapě zobrazují cestu matky a dcery, která je v neustálém pohybu, chvění a proměně. Nothing else, Mothers je o roztávání subjektivní paměti, síle a moci našich pocitů, přijetí a manipulaci. Přenosu emocionálních vzorců z generace na generaci. Do jaké míry se necháme ovlivnit svými prvotními vztahy a přejatými vzorci chování? A když je nahlédneme, můžeme je přesáhnout?

Tanečnice Cécile Da Costa a herečka Antonie Formanové tančí, šeptají, hrají a zpívají o péči, tichu, výletu na Fudži, tichých dohodách, přehnaných očekáváních, nevysvětlitelné radosti i kruté starosti. Nothing else, Mothers je ale především společným aktem pochopení.

FB event

 

Námět a režie: Dominika Špalková a Anna Klimešová
Choreografie: Cécile Da Costa
Účinkují: Antonie Formanová, Cécile Da Costa
Hudba: Marie Čtveráčková
Scénografie: Karolína Kotrbová 
Light design: Eliška Kociánová
Producent: ProFitArt, z. s.
Partneři: 4+4 dny v pohybu, Alfred ve dvoře, Fundacja Pałac Gorzanów

Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, International Visegrad Fund, Státní fond kultury ČR