Loading...

Čtyři dny | Four days

Můj hood

Lucie Ferenzová, Anežka Hessová, Eva Stará

Performance
4. 10. Pátek
/ Premiéra
20:00 Desfourský palác
9. 10. Středa 20:00 Desfourský palác
11. 10. Pátek 20:00 Desfourský palác
12. 10. Sobota
/ Přidané představení!
20:00 Desfourský palác
Cena: 200 / 100 Kč

Jedna přišla právě teď, druhá je tu odmalička. Jednou se zase vydají na cestu. Určitě. Zatím čekají. A tu cestu hledají k sobě, jak se tak často říká. Což může být docela na dlouho. Asi. Minimálně jako cesta z Nuslí na Háje, když je mezitím pár let ve Švýcarsku. Pár let, pár zkušeností a pár škol oklikou třeba přes Indii.

Scénická mixáž forem a stylů se v této performanci stává výrazovým prostředkem, protože nomádství je dnešní době vlastní: minimálně myšlenkově. Scénářem je esej na téma temnoty dnů zanechaných na opuštěných místech našich životů, protože jen ty světlé si ponecháme: minimálně myšlenkově. Volně se inscenace inspiruje knihou Světlé dny Zsuzsy Bánkové.

O integraci, která je mnohdy znásilněním, o daru, co není zadarmo, a o takovém tom hezkém pocitu, když Čech tyká ve večerce Vietnamcovi.

Propojení dvou individualit, performerek vycházejících z indického klasického tance kathak a nového cirkusu.

 

FB event

Hrají: Anežka Hessová, Eva Stará
Scéna a kostýmy: Andrijana Trpković
Choreografie: Eva Stará
Hudba: Anežka Hessová a Petr Šmíd
Režie: Lucie Ferenzová
Produkce: Kristýna Milaberská
Light design: Lukáš Brinda 

Za podpory: Státní fond kultury ČR, Nadace Život umělce, Studio Citadela a Cirqueon.

 

Lucie Ferenzová – režisérka a dramaturgyně, vystudovala režii na pražské DAMU. Spolupracovala s multiprostorem Louny, Divadlem Meet factory, NOD a pracovala jako dramaturg v Divadle na Zábradlí, kde vedla alternativní prostor pod hlavičkou Sdružení přátel Eliadovy knihovny. V současné době působí například v divadelním spolku Kolonie v Divadlem X10, kde spolupracovala na scénických čteních (Death Valley Junction) a site specific (Solidarita, Kocourkov) a inscenovala dramatizaci románu Nicolaie Lilina Sibiřská výchova.

Anežka Hessová – herečka, choreografka, lektorka a tanečnice studovala indický klasický tanec kathak a moderní výrazový tanec ve švýcarském kočovném divadle Theatre les Montreurs d‘Images od roku 1998. Pokračovala ve studiu v Praze a v roce 2001 a 2006 prohloubila své znalosti tance kathak v Indii. V roce 2008 získala roční stipendium od ICCR (Indian Council for Cultural Relations) a studovala kathak na taneční škole Dhwani v New Dillí. V roce 2015 vytvořila vlastní taneční projekt Ana & Sara/Vypravěčka, dále spolupracovala například na pohybově – divadelním projektu Studia Citadela Chci, abych chtěla žít. Dlouhodobě také působí v divadle X10.

Eva Stará – tanečnice, performerka, akrobatka a choreografka studovala na Konzervatoři Duncan Centre a nyní je v magisterském programu na katedře nonverbálního divadla HAMU. Je spoluzakladatelkou uskupení Holektiv, které již třetím rokem úspěšně působí na české scéně. Dále také spolupracuje se Spitfire Company, Tantehorse, Tanečním studiem Light. Ve své vlastní tvorbě se snaží o propojování nového cirkusu, tance a nonverbálního divadla.

Andrijana Trpković – výtvarnice narozená v Bělehradě. Během balkánské války se přestěhovala do Čech, kde vystudovala oděvní design a následně DAMU (kostým a divadelní scénografie). Během i po studiích pracovala v divadlech v německojazyčných zemích, nejvíce v Curychu, kde i momentálně působí jako kostýmní výtvarnice. Je členkou Kolonie (platforma intenzivní spolupráce), jejíž tvorba je zaměřena nejen na současnou dramatiku, ale také na performativní fyzické divadlo propojující pohyb, živou hudbu a výtvarné umění. V minulosti se podílela na inscenacích řady pražských divadel jako je A studio Rubín, D21, Meet factory, La fabrika, Studio hrdinů a další. Kromě divadla se zabývá také filmem, nejčastěji spolupracuje s režisérkou Terezou Nvotovou (Špína 2017), se kterou připravují nový film Světlonoc (2020).

Lukáš Brinda je absolventem Střední odborné školy výpočetní techniky v Praze. V rámci náhradní vojenské služby začal pracovat v divadelním prostředí, ve kterém již setrval. Jeho hlavní pracovní úvazek je v současnosti v pražském divadle Archa, ale spolupracoval či spolupracuje kromě GH například také s Divadlem Letí, Spitfire Company, Palácem Akropolis či se Švandovým divadlem a dalšími.

Petr Šmíd – herec, muzikant a performer  absolventem pražské DAMU, kde vystudoval obor Činoherní herectví. Hudbě se věnuje již od 15-ti let, kdy hrával v několika hudebních skupinách různého zaměření. Scénickou hudbu poprvé tvořil spolu s Davidem Hlaváčem k inscenaci V Borůvčí divadla Geisslers hofcomoedianten (2017). Od té doby složil hudbu například pro inscenace Večer tříkráloví ( Bodyvoice band), Chrám hokeje ( Fuchs2), Republika Králové (Klicperovo divadlo) či Návštěva (Národní divadlo). Ve své práci často pracuje na hranici  World music a elektronické hudby.