Loading...

Čtyři dny | Four days

Máš umělecké střevo?

Vzdělávací programy pro školy

Ve všední dny DENNĚ od 09:00 / Desfourský palác

Od pondělí 7. 10. do pátku 11. 10. 2019 vždy od 9.00 opět nabízíme v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu programy pro školy a veřejnost. Studentům středních i základních škol a gymnázií je určen 90 nebo 120minutový vzdělávací program. Jeho součástí je kromě interaktivní prohlídky výstavy a tří pater Desfourského paláce i kreativní workshop (vždy ve variantě zohledňující věk účastníků). Pro skupiny starších studentů (od 15 let výše) je připravena také 60minutová komentovaná prohlídka.

Letos – stejně jako v předchozích letech – je autorem doprovodných aktivit vzdělávací platforma Máš umělecké střevo?. Vizuální podoby ateliéru a dílen se znovu ujme výtvarník Kakalík a s ohledem na téma festivalu NIKDO NEMÁ NIC bude pozornost věnována těm nejnepatrnějším detailům, schopnosti vyjít s málem, uměleckému minimalismu a obecně „prázdnu“. Opět jde o snahu nabídnout studentům a žákům další možnosti, jak se srozumitelnou formou setkávat s aktuálním výtvarným uměním.

Kapacita programů je vzhledem ke komplikovanému prostoru historické budovy Desfourského paláce omezená. Využijte proto možnosti včasné rezervace!

 Vzdělávací programy a komentované prohlídky pro skupiny jsou zdarma.


Autory doprovodných aktivit jsou Tereza Šímová Beranová a Jiří Raiterman (Máš umělecké střevo?). Těšíme se na vás!

 


 


Navazující akce:Rodinná výtvarná dílna „Copak to tu máme?“

Výtvarné dílny pro seniory