Loading...

Čtyři dny | Four days

Gérald Kurdian (Francie)

Hot Bodies – Stand Up

Performance / Music
  • Pondělí 7. 10. / 20:00, Divadlo Archa
Cena: 290 / 190 Kč

Za použití živé elektronické hudby, performativních sekvencí, zpěvu, tance, videa a dokumentárních filmů vytváří Gérald Kurdian synergie, v nichž znovu ožívají metamorfózy sexuálních revolucí 20. a 21. století. Jeho smyslná koláž v textech exponuje feministický a queer aktivismus, uvádí rozhovory s lidmi, jejichž koncept sexuality a/nebo genderu stojí mimo zažité stereotypy.

Opírá se o teorie profesorky Donny Haraway, která proměnila myšlení o genderu konceptem identity kyborga jako přechodu mezi mužským a ženským pohlavím. Zároveň vyložila mytologické postavy jako součást konceptu ekosexuality. To vše je pro Kurdiana prostorem pro zkoumání, zajímá ho podvědomí a oslava utopických pojmů sexuality a těla. Hot Bodies – Stand up je součástí širší série – Hot Bodies Of The Future –, performativního a hudebního výzkumu v prostředí queer mikropolitiky a alternativních forem sexuality.

Gérald Kurdian je hudebník, performer a rozhlasový umělec. Absolvoval program současného tance pod vedením Mathilde Monnier a Xaviera Le Roye v Choreografickém centru Montpellier Languedoc-Roussillon. Poté studoval vizuální umění na École nationale supérieure d’arts de Paris. Jeho interdisciplinární koncerty jsou radostnými příležitostmi k vytváření synergií mezi elektronickou hudbou, performančním uměním a dokumentárním filmem.

 

English – friendly
Délka představení: 50 min.

fb.com/event

 

Koncept, účinkují: Gérald Kurdian
Dramaturgie: Valérie Castan
Umělecká spolupráce: Sylvie Garot, Arantxa Martinez, Lola Rubio
Produkce: Décor de L’Envers & Living en Mars
Produkční: Sarah Parolin
Koprodukce: École Nationale Supérieure d’Art de Bourges

Za podpory: Francouzský institut v Praze

 

https://www.wearehotbodiesofthefuture.org/