Loading...

Čtyři dny | Four days

Driftless

Felipe Castelblanco


DENNĚ / Desfourský palác
Všední dny 16:00–22:00, so-ne 14:00–22:00
V den zahájení a v den zakončení do 24:00
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)

Projekt Driftless zkoumá pojmy, jako je příslušnost k národu v podobě soudobého uvěznění a zároveň obsáhnutí šíře oceánu jako veřejně přístupného prostoru, který má sloužit k uměleckým intervencím. V tomto uměleckém snímku cestuje performer po velkých vodních plochách a několika zemích, unášen na vratkém voru, který má být odkazem k provizorním způsobům překračování hranic. Tato fiktivní pouť představuje vizuální narativ, který si zapůjčuje motivy ze skutečných příběhů migrace a radikální mořeplavby.

 

Felipe Castelblanco (nar. 1985, Bogota) je multidisciplinární umělec, jehož tvorba se pohybuje na hranici společenské angažovanosti, filmové tvorby a mediálního umění. Jeho díla jsou snahou o zkoumání participace, institucionálních forem a nových mezí veřejného prostoru, což mu umožňuje koexistovat a setkávat se s neustále novými a odlišnými druhy publika.

Felipe realizoval výstavy v mnoha galeriích a muzeích v Evropě, Asii a severní a jižní Americe. Absolvoval stáže a stipendia Starr Fellowship na Royal Academy Schools v Londýně (Velká Británie, 2015), Robert Rauschenberg Foundation Residency (USA, 2018). V roce 2014 plnil funkci kulturního emisara Ministerstva zahraničí Spojených států amerických na Filipínách.

www.felipecastelblanco.com