Loading...

Čtyři dny | Four days

Wariot Ideal

Alkoholy (1.–9. díl)

DENNĚ
Všední dny 16:00–22:00, so-ne 14:00–22:00
V den zahájení a v den zakončení do 24:00
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)

Akční umění, vyvolávání démonů, žehličkové boty, strašný lesů pán, kurátorská práce jako hudba, art brut živě. Bible jako inspirace i podložka k vrtání.

Otevřený výtvarně akční ateliér, kde manuální výroba rekvizit k připravovanému představení Hlubiny volně přechází v nekontrolovatelnou performanci.

Zpustošení představ o tom, co má být výstava, koncert, divadlo. Jde o pracovní úsilí, nebo  jen alkoholový večírek členů skupiny Wariot Ideal?

Nic, co byste chtěli, aby se dělo u vašich sousedů.

 

Wariot Ideal působí na české alternativní scéně jako výrazný hráč, a to už od roku 2009. Má na kontě mnoho jedinečných děl s výraznou vizuální a hudební složkou. Věnuje se tvorbě pro dospělé i děti, jeho domovskou scénou je pražské divadlo Alfred ve dvoře. Pravidelně se účastní významných festivalů, svou tvorbu představuje i v zahraničí. Tvůrčí seskupení pracuje ve stabilním složení. Hlavní postavou je autorský herec a mim Vojtěch Švejda, který má za sebou zkušenosti z Národního divadla, nominaci na Cenu Alfréda Radoka (2009) i ocenění Česká divadelní DNA (2012) za vynikající reprezentaci českého autorského divadla v zahraničí. Wariot Ideal dále tvoří hudebník, skladatel a autor hudby k mnoha inscenacím Jan Kalivoda, světelný designér, scénograf a amatérský filmař Jan Dörner
a produkční Milena Dörnerová. Společně se věnují autorské tvorbě, která čítá nejen improvizované pořady či pohybové, pantomimické a fyzické divadlo, ale i celovečerní činoherní představení.

 

Realizační tým:
Vytvořili: Jan Dörner, Jan Kalivoda, Vojtěch Švejda, Milena Dörnerová

Podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Státní fond kultury ČR, MČ Praha 7, MOTUS, z.s. – produkce divadla Alfred ve dvoře, Čtyři dny

 

fb.com/events