Loading...

Čtyři dny | Four days

T.I.T.S.

un:tit:led

INSTALACE: DENNĚ / Desfourský palác
Všední dny 16:00–22:00, so-ne 14:00–22:00
V den zahájení do 24:00
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)
Čím více svíráme částici v hrsti, tím neklidněji, pohyblivěji a bouřlivěji se chová.

 

V této audiovizuální performativní instalaci se T.I.T.S. nechaly inspirovat Heisenbergovým principem neurčitosti, který říká, že čím přesněji změříte jednu kvantitu, tím méně je možné znát další, přidruženou. Zúčastnění umělci budou představovat jednu kvantitu, a jejich vzájemné setkání s publikem v prostoru paláce, tu druhou.

V širším významu se performance dotkne nejistoty (precarity), která ovlivňuje současnou společnost, zejména mládež, ženy, přistěhovalce a všechny z nás, kteří pracují sami na sebe, na volné noze nebo na částečný pracovní úvazek. Jak se vypořádáváme s nejistotou a nedostatkem předvídatelnosti ve svých životech?

Přijďte si užít zpěv a tanec na nejistých pohlavních hranicích pod video lupou za doprovodu hudby vysílané ze švédské vesnice.

 

Live performance:

Pá 5.10.
18:30–21:30
So 6.10.
18:00–20:00
Ne 7.10.
17:00–19:00
Po 8.10.
17:30–19:30
Út 9.10.
17:30–19:30
St 10.10.
17:30–19:30
Čt 11.10.
18:00–20:00
Pá 12.10.
18:00–20:00
So 13.10.
19:00–22:00
 

T.I.T.S. je nezávislá, proměnlivá skupina, která začala tvořit během studií na Norské divadelní akademii (NTA) ve Fredrikstadu. Se společně rozvíjenými nápady často pracuje nehierarchicky. Zkoumá možnosti hybridních divadelních forem mezi divadelní hrou a choreografií, zvukem, obrazem a tělem. Audiovizuální projekty iniciuje umělecká vedoucí Nela H. Kornetová.

Skupina T.I.T.S. vytvořila specifické „black box“ vystoupení „Trumpets in the Sky“ (Trumpety na obloze; 2013) pro svou absolventskou zkoušku na NTA, multimediální vystoupení „My own private picture“ (Můj vlastní soukromý obraz; 2015), audiovizuální taneční představení „Forced Beauty“ (Nucená krása; 2016), fyzický koncert/operetu „MINE“ (2017) a vizuální fyzické představení „Cult of Busy“ (Kult zaneprázdněnosti; 2018), se kterým objela Norsko, Dánsko, Německo, Litvu, Itálii, Polsko, Francii, Slovensko a Českou republiku. V současné době připravuje audiovizuální fyzické představení „Tumor – carcinogenic romance“ (Nádor – karcinogenní románek2019) a „Badman“ (2020).

https://titsperformancegroup.com/

 

H. Nela Kornetová (CZ) je nezávislá umělkyně a performerka se sídlem v Norsku. Zaměřuje se na motivy a emoce, kterým mohou diváci přímo porozumět. Jejím cílem je vytvářet atmosférická a smyslná vstoupení zkoumající hranice různých uměleckých forem. Po absolvování JAMU (2010) a Norské divadelní akademie (2013) získala stipendium DanceWEB 2014 (ImPulsTanz, Vídeň). Jejímu představení „Ba Zen/Pool“ (2010) i provedení performance „Amnestické dny polárních nocí; 2009) Ioany Mony Popovici se dostalo velmi dobrého přijetí v Česku, Polsku, Německu, Srbsku i Bosně a Hercegovině. Je uměleckou vedoucí skupiny T.I.T.S.

https://kornetova.net/

Jan Hajdelak Husták (CZ) žije v Norsku a je vystudovaný umělec v oblasti nových médií, animátor, ilustrátor a grafik, který se zaměřuje na VJing, divadlo, interaktivitu, artivismus a street art. Jako prvotní inspirace mu přitom slouží dané místo a jako svůj oblíbený nástroj využívá projektor.

Björn a Kristin Honsson (SE) jsou vizuální a zvukoví umělci ze Švédska. Společně tvoří umělecké duo Släkten. Prolínáním multilaterálních symbolů, rituálů a artefaktů se snaží vytvořit otevřené oblasti, v nichž zpochybňují hranice toho, co je kultura, i toho, kdo píše dějiny. Jejich dílo souvisí s daným místem a jeho cílem je dát lidem v moderní společnosti možnost zúčastnit se rituálu a symboliky bez náboženství. Spolu s účastníky akcí se snaží vytvořit mezery v čase, kdy lidé zapomenou na vnímání toho, co je v takzvaném civilizovaném světě pravda. Duo Släkten tomu říká cestování časem do svobody.

Jiří Šimek (CZ) je divadelní tvůrce. Věnuje se autorské tvorbě, a je spoluzakladatelem platformy UFFTENZIVOT.CZ. Absolvent Katedry alternativního a loutkového divadla v ateliéru herectví Petry Tejnorové pražské DAMU. Jako herec/performer hostuje v nezávislých divadelních projektech především v Praze. Účinkuje ve filmech a v televizi. Ve své autorské tvorbě se zabývá spojením fyzického divadla, tance, improvizace a slampoetry, jež dohromady spojuje téma projektu. Na divadle/umění/tvorbě ho zajímá přítomný okamžik, tedy prostor mezi hercem a diváky.

 

Koncept: Nela H. Kornetová & T.I.T.S
Performeři: Nela H.Kornetová / Lærke Grøntved / Jaro Viňarský
Video design: Jan Hajdelak Husták
Zvukový design: Bjorn & Kristin Honsson
Díky: Tomáš Procházka