Loading...

Čtyři dny | Four days

Silvia Camporesi

Atlas Italiae

DENNĚ
Všední dny 16:00–22:00, so-ne 14:00–22:00
V den zahájení a v den zakončení do 24:00
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)

Silvia Camporesi projela během jednoho a půl roku všech dvacet italských regionů, aby hledala zapomenuté a opuštěné vesnice a budovy. Výsledkem tohoto souboru snímků je Atlas Italiae, ideální mapa mizející země, atlas mizení.

Atlas Italiae představuje stopy něčeho, co je ztraceno, a přesto má stále kořeny v místech, kam patří. Z prapůvodní a nekonečné energie se stal v očích fotografky materiál. Řada fotografií odhaluje na základě výzkumu pozůstatků paměti poetický soubor míst: opuštěných vesnic, které snad ani nejsou na mapách, rozpadajících se domů narušených divokou vegetací, průmyslových závodů, jež se staly oběťmi zapomnění, bývalých letních táborů téměř zamrzlých v čase.

 

Silvia Camporesi (1973) vystudovala filosofii a žije a pracuje v Itálii. Video a fotografie používá k vyprávění příběhů inspirovaných mytologií, literaturou, náboženstvím a skutečným životem. V posledních letech se ve svém díle zaměřuje na italskou krajinu. Od roku 2003 vystavuje i v zahraničí. Atlas Italiae je její třetí kniha.

http://www.silviacamporesi.it/