Loading...

Čtyři dny | Four days

Máš umělecké střevo?

Vzdělávací programy pro školy

Pro školy
DENNĚ
Všední dny od 9:00

Od pondělí 8. 10. do pátku 12. 10. 2018 od 9.00 nabízejí organizátoři 90- nebo 120minutový vzdělávací program pro skupiny studentů a pedagogů. Součástí ateliéru budou krátké animované filmy s vybranými osobnostmi historie výtvarného umění, jimiž provede profesor Křeček. Rezervace na emailu: juraiter@gmail.com

 

V rámci festivalu 4 +4 dny v pohybu znovu nabízíme možnost využít některé z doprovodných programů pro školy i veřejnost. Studenti základních i středních škol a gymnázií mohou v dopoledních hodinách ve třech patrech historického Desfourského paláce v centru Prahy navštívit vzdělávací programy k výstavě současného výtvarného umění a zapojit se do doprovodných aktivit a programů. Ty jsou tentokrát orientovány na souvislosti mezi minulostí a přítomností výtvarného umění a téma „sběratelství“.

Letos – stejně jako v předchozích letech – je autorem doprovodných aktivit vzdělávací platforma Máš umělecké střevo?. Vizuální podoby ateliéru a dílen se znovu ujme výtvarník Kakalík. Součástí ateliéru pak bude i promítání krátkých animovaných filmů s vybranými osobnostmi historie výtvarného umění. Jde o snahu nabídnout studentům další možnosti, jak se srozumitelnou formou setkávat s historií výtvarného umění.

 

Autory doprovodných aktivit jsou Jiří Raiterman a Klára Domlátilová (Máš umělecké střevo?). Těšíme se na vás!

 

Navazující akce:

RODINNÁ VÝTVARNÁ DÍLNA „PROFESOR KŘEČEK SBÍRÁ UMĚNÍ, ŽIJE UMĚNÍM, PŘÍMO HO ŽERE!“ ›