Loading...

Čtyři dny | Four days

Koncert WWW Neurobeat – Neutopíš Se Dvakrát v Téže Řece

Koncert – speciální host
  • Čtvrtek 11. 10. / 21:00, Desfourský palác
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)

Ve čtvrtek 11. října od 21 hodin zahraje jako speciální host přímo v prostorech Desfourského paláce (Na Florenci 21a) uskupení WWW Neurobeat. Na komorním koncertu představí svou novou desku Neutopíš Se Dvakrát v Téže Řece. Toto čtvrté řadové album pokřtili před několika dny v MeetFactory. „Hraní na festivalu 4+4 dny v pohybu je pro nás srdcová záležitost. V roce 2005 jsme tu odehráli náš první set k albu Neurobeat, které jsme vydali až o rok později. A teď po 13 letech se vracíme na místo činu,“ dodává Ondřej Sifon Anděra. Koncert proběhne v rámci oslav 10 let časopisu ArtMap. 

fb.com/events

 

Album s názvem Neutopíš Se Dvakrát V Téže Řece (2018) vzniklo díky opětovně sevřené spolupráci autorské dvojice – Ondřej Sifon Anděra a Lubomír Typlt. Sifon obstarává hudbu, rap a zpěv, Lubomír texty a též spolupracuje dramaturgicky na strukturách hudby. Hlasem se na albu podílí tradičně Milesa Anděra Zrnić. O mix a master alba se (v historii releasů WWW) již potřetí stará zvukový mistr Tomáš Sochůrek. Vzhledem k tomu, že si většinu zvuků, z nichž hudba vzniká, nahrává-sbírá Sifon sám v reálném prostředí, má album svérázný a jedinečný zvukový rukopis.

Hosté na albu Neutopíš Se Dvakrát V Téže Řece nejsou, jde o velmi osobní projekt výše zmiňované autorské dvojice. Koncertně hostuje s WWW bubeník Pavel Fajt. Ten dlohodobě zkoumá polyrytmy a právě jeho přístup byl velkou inspirací pro vznik nových hudebně-rytmických motivů WWW. Pavel Fajt se též podílel na dvou skladbách konceptem frázování.

Na albu se díky tomuto vlivu a díky vlivu Sifonova zkoumání (mimojiné) tradičních orientálních rytmů (Sifon je též hráčem na perkusní nástroje) objevují i skladby s pokročilým lichým taktem, nebo s čtvrtónovými melodiemi. Každá skladba má vlastní autonomní téma, album je tedy jakousi sbírkou zvukových příběhů. Ty jsou někdy osobní výpovědí, jindy jsou metaforické, podvratné, fantazijní, sebeironické, každopádně s dávkami absurdních situací a černého humoru.