Loading...

Čtyři dny | Four days

Fenomenologické recepty

Performativní instalace

DENNĚ / Desfourský palác
Všední dny 16:00–22:00, so-ne 14:00–22:00
V den zahájení a v den zakončení do 24:00
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)
Alyssa Dillard, Tinka Avramova, Ine Ubben, Wayne Jordan, Eduardo Lara, Alexandre Andrada, Irina Antonets, Maja Jurse, Lamija Čehajić, Tanvi Shettigar,  Ayoub Motaraf, Keya Singh, Theo Tan, Cristina Maldonado.

 

Představení „jeden na jednoho“

Lehká masáž: Theresa Schrezenmeir and Isabela Juchniewicz
Propaganda diety: Bria de la Mare
Gastronomie: Eva Burgerhoudt and Nitish Jain, Ivana Atanasova, Tanvi Shettigar
My už ne: Lea Kukovičič
Kurátorská platforma: Cizinec dostane dárek

 

Recepty na akupunkturu neosobního prostoru s pamětí, specifičností, identitou a vlastní představivostí. Vaše vnímání změní soubor vybraných ingrediencí: ocitnete se v paměti někoho jiného, přizpůsobíte si lživé zprávy, podstoupíte lehkou masáž nebo se prostě stanete součástí místnosti. Prozkoumejte tyto živé instalace, ve kterých můžete sledovat nebo dodržovat pokyny pro to, jak vytvořit vztah s prostorem, zhmotnit nehmotné a zažít jako běžné to, co je hodně osobní. Cílem studie je rozšířit koncept jednominutových soch Erwina Wurma do percepčních forem a vyzkoušet nemožnost instrukcí ve stylu hnutí Fluxus.

Instalace začíná každý den během pravidelné otevírací doby ve třetím patře a ve společných prostorách Desfourského paláce. Každý den vás čekají performativní a podomácku vyrobené instalace a 20–30minutová představení pro jednoho diváka; rezervace probíhá přímo na místě.

Projekt vznikl ve spolupráci s absolventy a druhého ročníku magisterského studia režie alternativního a loutkového divadla Divadelní fakulty DAMU a ve spolupráci se studenty fakulty School of Art and Design na Prague College.

 

Autorka koncepce Fenomenologické recepty  a mentorka: Cristina Maldonado
Asistence produkce: Tanvi Shettigar
Koordinátorky: Bria de la Mare and Eva Burgerhoudt
Vedoucí magisterského programu režie alternativního a loutkového divadla na DAMU: Sodja Lotker
Zástupce ředitele fakulty School of Art and Design, Prague College: Jeff Buehler
Foto a video: Lamija Čehajić

 

Cristina Maldonado je mexická umělkyně sídlící v Praze. V konkrétních projektech, inscenovaných představeních a instalacích spojuje experimentální divadlo, tanec, živé video zásahy, participativní umění a nová i stará média. V poslední době například ve spolupráci s dramaturgyní Sodjou Lotker vytvořila video performanci Stereopresence. V současné době pracuje na dvou multidisciplinárních platformách – na sólovém projektu What She Does (Co dělá), ve kterém s využitím starých filmů vytváří živé improvizované intervence a na vystoupeních pro jednu osobu s názvem The Stranger Gets a Gift (Cizinec dostává dárek), v nichž využívá různá média s cílem vytvořit participační instalace.