Loading...

Čtyři dny | Four days

Kino Transgrese – Richard Kern

X is Y; Submit To Me; Horoscope; Stray Dogs

Filmové projekce
  • Pondělí 9. 10. / 18:00–22:00, Kasárna Karlín
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)

Richard Kern

*1954 Roanoke Rapids, USA

Undergroundový fotograf, filmař a spisovatel, který stál spolu s Nickem Zeddem u zrodu Cinema of Transgression. Ve svých filmech pracuje se zaujetím pro estetiku extrémního sexu, násilí a perverze. Jeho filmy a fotografie byly vystaveny v MoMa, Whitney a na více než padesáti samostatných výstavách.

 

X is Y

1990, 3 min

Žena přijímá posedlost falickými zbraněmi, jako symbolický akt chopení moci. Série klišé nedemonstruje pouze blízký vztah mezi sexualitou, násilím a dominancí, ale hlavně poukazuje na absurditu ležící nade vším.

 

Submit To Me

1985, 9 min

Film založený na sérií performance, v nichž oslovil protagonisty newyorské undergrondové scény jako Lung Leg, Lydii Lunch, Cassandru Stark a Nicka Zedda, aby se oddávali své expresivnosti.

 

Horoscope

1991, 4 min

Atraktivní, ale spíše potlačovaná mladá žena, která se jde domů ze své nudné kancelářské práce, kontroluje svůj horoskop (není příliš slibná) a okamžitě usíná před TV. V obýváku se objevují dva nazí mladí muži a začínají tancovat pro její radost.

 

Stray Dogs

1985, 10 min

Film sleduje řadu groteskních postav, jednou z nich David Wojnarowicz, který hraje posedlého fanouška. Ten se zoufale snaží dostat do pozornosti umělce, kterého zbožňuje. Teprve poté, co se začne doslova rozpáře na kusy, začíná přicházet pozornost, po níž tak touží.

 

Filmy se promítají ve smyčce

denně 18:00–22:00

Celkový program Kina Transgrese ›