Loading...

Čtyři dny | Four days

Cristina Maldonado/studenti DAMU

V zrcadle bude náš obývací pokoj vypadat větší... aneb Přesnost přemístění

Video instalace/performance
6. 10. Pátek 18:00 – 20:00 Kasárna Karlín
7. 10. Sobota 18:00 – 20:00 Kasárna Karlín
8. 10. Neděle 18:00 – 20:00 Kasárna Karlín
12. 10. Čtvrtek 18:00 – 20:00 Kasárna Karlín
13. 10. Pátek 18:00 – 20:00 Kasárna Karlín
14. 10. Sobota 18:00 – 20:00 Kasárna Karlín
Cena: 50 Kč (v rámci vstupného na výstavu)

Video performance, jejímž hlavním tématem je princip popření. Doufáte, že to, co vidíte, ve skutečnosti není tím, co vidíte: přízračné končetiny, netopýři či pažitka – vlastně je jedno, co vidíte, neboť to vždy nevyhnutelně bude něco úplně jiného. A pokud si myslíte, že se nacházíte na tomto místě, nepochybně jste někde docela jinde. Vypadá to, že jste na správném místě ve špatnou dobu anebo že na tom správném místě ve správnou dobu nejste anebo že se prostě nacházíte v jakémsi ne-místně specifickém projektu. Video instalace je k vidění v průběhu pravidelné otevírací doby, večer je doprovázena živými intervencemi. Performanci vytvořili studenti magisterského programu Directing of Devised and Object Theater na pražské DAMU v rámci studia druhého ročníku ve spolupráci se studenty Extended Media Development of the Foundation program of the School of Art and Design of Prague College.

Autoři: Sarah Milner, Theresa Schrezenmeir, Lea Kukovičič, Israel López, Eva Burgerhoudt, Bria de la Mare, Zofia Komasa, Menzo Kircz, Lamija Čehajić, Isabela Juchniewicz, Arden Tan, Danica Rodis, Elizabet Sukhishvili, Maja Jurse, Sandra Habash, Jie Du, Tornike Mezvrishvili, Vadym Vovk, Vanesa Vachová.
Vedení: Cristina Maldonado, vedoucí programu: Sodja Lotker

Mexická umělkyně Cristina Maldonado (1974) se věnuje pohybovému divadlu, v němž propojuje experimentální divadlo, tanec, participační postupy a tradiční i nová média. Hlavními tématy její tvorby jsou tělo, komunikace a intimita. Maldonado spolupracuje s umělci z různých zemí i oborů. V posledních letech se představila například v Mexiku, Portugalsku, Polsku, Arménii, Rumunsku, Finsku, Kypru, Německu, Rusku, ale i v České republice.