Loading...

Čtyři dny | Four days

AMIWHATIAMTHINKINGABOUT?

výstava pro kasárna Karlín

Vstupné: 50 Kč
Komentovaná prohlídka 50 Kč (omezená kapacita)
Vstup na vernisáž 6. 10. zdarma

Kurátoři: Tomáš Svoboda a Ondřej Chrobák

Vystavující: Dalibor Knapp, Jan Boháč, Anna Ročňová, Patricie Fexová, Sláva Sobotovičová, Jan Šerých, Daniel Vlček, Hynek Alt, Richard Wiesner, Jan Haubelt, Josef Bolf, Jiří Thýn, Jaro Varga, Vojtěch Novák, Barbora Dayef, Daniel Pitín, Jakub Hošek, Anežka Hošková, Nik Timková, Johana Pošová, Barbora Fastrová, Lucie Rosenfeldová, Matouš Lipus, Kristina Láníková, Jan Nálevka, Radek Pilař, Vincenc Vingler, Jana Vojnárová, Marián Palla, Václav Stratil, Adéla Babanová

Kino Transgrese – americký filmový underground v dramaturgii Petra Šprincla

 

První stezka výstavou současného umění v České republice je otevřená po celé 4 + 4 dny. Stezka v délce 384 m z kovové lešenářské konstrukce je citlivě zasazena do neoklasicistních kasáren a při maximálním stoupání 5 – 65 % se dostanete až do 8 metrové výšky.

Svou unikátností je výstava AMIWHATIAMTHINKINGABOUT přístupná nejširší možné věkové skupině návštěvníků. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje lešenářská konstrukce. Kovové zábradlí je zárukou dokonalé bezpečnosti. Kovová konstrukce se harmonicky prolíná s interiérem bývalých kasáren. 

Během prohlídky se vám naskytne fantastický výhled na vrcholky současné umělecké produkce, téměř celou aktuálně dostupnou produkci velkoformátových soch a objektů a nádherné počátky českého videoartu. Od úrovně klenby v chodbě spatříte nesčetné ukázky současné malby, které lze pozorovat z jedinečné perspektivy. Nejen pro mladé návštěvníky, ale také pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři postinternetové stanice.

Návštěvníky čeká více jak 30 uměleckých děl, na kterých si rozšíří své znalosti o aktuální podobě umělecké produkce. Děti potěší především barevné prvky, které poznávání učiní ještě zábavnějším. Neotřelou formou se dozví, jaké umění tvoří jejich rodiče, prarodiče nebo jejich vrstevníci, jak dlouhá cesta vede od prvotního nápadu po realizaci. Informace na popiskách u každé vystavené práce uvádějí jméno autora, název, techniku a datum vzniku.  Návštěvníci výstavy si tak rozhodně doplní informace, které se ve škole rozhodně neučili a v mnohém pro ně budou nové.

Tomáš Svoboda a Ondřej Chrobák

 

Výstava otevřena
po–pá 16:00–22:00
so–ne 14:00–22:00

 

Vernisáž výstavy
6.10. 18:00

 

Komentované procházky 
s kurátory Tomášem Svobodou a Ondřejem Chrobákem
 8. 10. 17:00
14. 10. 17:00