Loading...

Čtyři dny | Four days

TAMTAM – objektentheater (Nizozemsko)

Zrezivělé hřebíky a další hrdinové

/ Divadlo
  • Neděle 2. 10. / 17:00, Studio Hrdinů
    / Představení pro rodiče s dětmi (6+)
Cena: 100 / 50 Kč (děti do 12 let)

Vítejte ve světě, kde se cokoli může kdykoli změnit v cokoli jiného. Poetické, animované představení pro rodiče s dětmi (6+) vás přenese do světa hravosti, na kterou v dospělosti tak snadno zapomínáme. Je to svět, kde se z kousků provázků, ze zrezivělých hřebíků, ze starých gumových rukavic a z kousků dřeva stávají živí, roztomile akční hrdinové.  

Inscenace v sobě zajímavým způsobem spojuje divadelní vyjádření, vizuální umění a animované objekty, z nichž se stávají skutečné, byť neustále se měnící postavy. Magické proměny zde zažijete za zvuků všudypřítomné, minimalistické hudby. I nejnovější inscenace legednárního holandského souboru TAMTAM funguje jako nabíječka imaginace; tak si ji nezapomeňte vízt s sebou!

 

TAMTAM – objektentheater je mezinárodní divadelní soubor, který se od roku 1979 specializuje na vizuální inscenace založené na obraze, nikoli textu. TAMTAM tedy vyprávějí příběhy prostřednictvím objektů, obrazů, zvuků a hudby, světla, videa a moderních, inovativních scénických technologií. Soubor založili umělci a performeři Gérard Schiphorst a Marije van der Sande. Jejich práce, proslulé výlučným estetickým stylem a jemně absurdním smyslem pro humor, byly dosud k vidění v divadlech a na festivalech 26 zemí světa. Vedle divadelních kusů se věnují také hudbě, psaní dětských knih a organizaci divadelních workshopů a masterclassů. 

Více informací: www.tamtamtheater.nl

 

Vytvořili a hrají: Gérard Schiphorst a Marije van der Sande
Hudba: Gérard Schiphorst
Umělečtí poradci: Henk Boerwinkel and Aus Greidanus Sr.
Technický asistent: Bert Nijmeijer

Jazykově bezbariérové
Délka představení: 60 min

Představení je uvedeno v rámci Nizozemsko-vlámské kulturní spolupráce v roce 2016.