Loading...

Čtyři dny | Four days

Role a podoby umělecké tvorby pro děti a mládež v kontextu společenských změn

/ Diskuze
  • Středa 5. 10. / 16:00 – 18:00, Radniční domy
Cena: V rámci vstupného na výstavu (50 Kč)

Zatímco v umění obecně je za hlavní a určující hledisko považována umělecká vize či záměr tvůrce, v umělecké tvorbě pro děti a mládež musí brát tvůrce větší ohled na diváka. Právě to je ovšem možná zároveň původcem přetrvávajícího nešťastného názoru, že tvorba pro děti je jaksi méně ´umělecká´ než tvorba pro dospělé. Umění pro děti a mládež je umění silně zaměřené na práci s divákem. Zejména představení na školách přinášejí širokým skupinám dětí a mládeže zážitek živého divadla, pro většinu z nich vůbec první v životě. Tvůrci tak nesou velkou odpovědnost, aby pro děti různých věkových skupin připravili vhodný program, který bude vychovávat a rozvíjet mladého diváka.

Zahraniční hosté:  Kristof Blom (CAMPO, BE); Els De Bodt (HETPALEIS,.BE); Werner Schramp (La Strada Festival, AT); Florent Mehmeti (Oda Teatri, Kosovo), CASA network

Moderuje: Roman Černík (Moving Station Plzeň)

 

Součástí kulatého stolu bude „křest“ českého vydání publikace Delphine Hesters: „Charakteristika a vývoj v oblasti scénických umění pro děti a mládež ve Vlámsku“.

 

Pouze v anglickém jazyce

 

Ve spolupráci a za podpory:
Institut umění – Divadelní ústav
CREATE TO CONNECT