Loading...

Čtyři dny | Four days

Dílna s knížkou D.E.S.I.G.N.

/ Workshop
  • Sobota 8. 10. / 15:00-17:00, Radniční domy
Cena: VYPRODÁNO

Může věšák vypadat jako jelen? Dá se ohnout dřevo? Je možné, aby byl inspirací pro tvar židle mravenec? A dá se na něm sedět? Zkusíte si vymačkat citron nebo pomeranč přímo na chobotnici? V naší dílně nic není nemožné, všechny vaše nápady se počítají! Bude papír, pastelky, lepidlo, modelína a polystyren! 

Dvouhodinová dílna, určená pro děti od osmi do dvanácti let bez rodičů, je postavena na celoilustrované knize D.E.S.I.G.N., Domácí encyklopedii seriózních i groteskních návrhů. Vyšla v českém překladu v říjnu 2015 a následovala neméně převratnou dětskou knihu o architektuře, Důvtipnou obrázkovou mozaiku efektních konstrukcí (D.O.M.E.K.).

Děti se během dílny promění v designéry a lektoři je provedou všemi fázemi při tvorbě nového výrobku. Počet dětí na dílnu je proto omezen počtem 10.

Dílna je pořádána ve spolupráci se společností Aeroškola, určené všem, kteří mají chuť se filmově vzdělávat.

www.aeroskola.cz

 

D.E.S.I.G.N.

Autory knížky pro děti Domácí encyklopedie seriózních i groteskních návrhů (D.E.S.I.G.N.) jsou dnes již celosvětově proslulí grafičtí designéři z Varšavy, manželé Aleksandra a Daniel Myzielińských. Texty k jejich ilustracím napsala polská novinářka a teoretička designu Ewa Solarzová.

D.E.S.I.G.N. představuje 70 realizovaných návrhů od 70 předních světových návrhářů; začíná dnes již ikonickou židlí Model 14 (z roku 1859) od vídeňského vynálezce Michaela Thoneta a končí regálem Free Port (z roku 2011) od španělského designéra Martího Guixé. Děti se tu s lehkostí a nadsázkou dozvědí, jak se dotyčný předmět jmenuje, kdo jej navrhl, odkud pochází, k čemu slouží, z čeho je vyroben a proč byl navržen tak, jak byl.

Knihu na český trh přivedla kulturní organizátorka české verze formátu PechaKucha Night Jana Kostelecká.

www.design-knizka.cz