Loading...

Čtyři dny | Four days

Máš umělecké střevo? Portrét domu

/ Výstava, Workshop
  • Denně / , Desfourský palác
    // od pondělí 5.10. do pátku 9.10
Cena: 20 Kč/student

V rámci doprovodného programu Festivalu 4+4 dny v pohybu mohou studenti základních, středních škol a gymnázií navštívit v dopoledním čase výstavy současného českého výtvarného umění ve třech patrech historického paláce v centru Prahy.

Doprovodný program spojuje téma letošního ročníku soutěže „Máš umělecké střevo?“, kterým je srovnání portrétu a autoportrétu s komentovanou prohlídkou vystavených děl a historických fragmentů zachovaných v budově paláce.

Desfourský palác v centru Prahy je dlouhodobě opuštěná budova, která si však zachovala zvláštní atmosféru a především zajímavé výtvarné kvality. Studenty čeká nejen prohlídka vystavených děl, ale také si projdou veřejnosti běžně skrytá místa paláce. Díky tomu, že poznají důkladně celou budovu paláce, pokusí se pak na místě vytvořit jeho „portrét“. Nejde o to, jen zaznamenat jeho vnější podobu, ale zachytit to podstatné z výjimečné osobitosti budovy.

Od pondělí 5.10. do pátku 9.10. 2015 v čase mezi 9 a 13 hodinou nabízí organizátoři 60. nebo 90. minutový program pro skupiny studentů a pedagogů. Rezervace na fourdays@theatre.cz

 

Autory doprovodného programu Ondřej Horák a Jiří Raiterman, organizátoři 7. ročníku soutěže Máš umělecké střevo?

Těšíme se na vás.

Adresa:
Festival 4+4 dny v pohybu, Desfourský palác, Na Florenci 21, Praha 1