Loading...

Čtyři dny | Four days

Jonathan Capdevielle (Francie)

Adishatz / Adieu

/ Performance, Hudba
  • Sobota 3. 10. / 19:30, Jatka78
Cena: 200 / 100 Kč

Dokáže být mužem i ženou, dítětem i dospělým.

Multitalentovaný francouzský performer Jonathan Capdevielle strávil léta dospívání tím, že se učil napodobovat popové ikony a zpívat jejich nejslavnější hity z 80. let – především ty Madonniny.

Adishatz / Adieu je jeho vlastní portrét, říká mu „auto-fikce“ a vyznačuje se obrovskou inscenační silou. I když se na jeho cestě potkáváme s leckým, Capdevielle nám totiž v působivé výpovědi představuje především sebe, v geniálních tranvestitních převlecích – v ženských šatech zvládne vyjádřit eleganci i sprostotu, osamělost i citlivost, přitažlivost i smutek. Sílu představení o zranitelnosti dospívání dodává také mužský sbor z univerzity ECUME ve francouzském Montpellier.

Capdevielleův autorský projekt osciluje mezi tradiční folkovou hudbou z Pyrenejí a nedávnými popkulturními fantaziemi, přináší na scénu vzpomínky z dětství a minulost, která pomáhá definovat umělcovu identitu.

 

Jonathan Capdevielle – francouzský loutkář, tanečník, zpěvák a nekonvenční umělec. Své vlastní projekty vytváří od roku 2006, evropskou proslulost získaly hlavně ty z poslední pětiletky – Popydog z roku 2011 či Spring Rolle (2012). Adishatz / Adieu je dosud jeho nejzásadnější dílo. Capdevielle si zahrál i jednu z hlavních rolí v rakousko-francouzské komedii Boys Like Us (2014), jinak pracuje převážně v divadle. Jeho zatím poslední inscenací je taktéž autobiografická Sága (Saga), měla premiéru v únoru 2015.

 

Francouzsky s českými a anglickými titulky
Délka představení: 70 min.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PM7USD10OZc

 

Koncept a účinkuje: Jonathan Capdevielle
Světelný design: Patrick Riou
Jevištní technik: Christophe Le Bris
Zvuk: Johann Loiseau
Umělecká spolupráce: Gisèle Vienne
Umělecký konzultant: Mark Tompkins
Asistent zvuku: Peter Rehberg
Tour manažer: Jonathan Drillet
Produkce: Bureau Cassiopée – Anne-Cécile Sibué-Birkeland
Administrace: Bureau Cassiopée – Léonor Baudouin a Manon Crochemore

Za účasti: ECUME university choral group of Montpellier – Musical direction : Sylvie Golgevit – with Paco Lefort, Jean-Luc Martineau, Pierre-Yves Bruzzone, Olivier Strauss, Benoit Vuillon.

Poděkování: Aurélien Richard, Mathieu Grenier, Jean-Louis Badet, Barbara Watson a Henry Pillsbury.

Za pomoci: DACM a the technical staff of Quartz, Scène Nationale de Brest

Výkonná produkce: Bureau Cassiopée
Koprodukce: Centre Chorégraphique National de Montpellier Languedoc Roussillon dans le cadre de ]domaines[ (FR), Centre Chorégraphique National de Franche-Comté à Belfort dans le cadre de l’accueil-studio (FR) a BIT Teatergarasjen, Bergen (NO).

Za podpory: Centre national de la Danse (FR) for the studio during rehearsals

 

Za podpory programu TransARTE
Program TransARTE, založený Francouzským institutem, šíří a podporuje tvorbu a propojuje nejrůznější umělecké žánry a obory, a rozšiřuje tak stávající hranice současného umění. Program vznikl v roce 2012 v Evropě a Latinské Americe a nyní se rozvíjí díky mnoha partnerům po celém světě.

www.institutfrancais.com