Loading...

Čtyři dny | Four days

The Fakes

elektro / live act

/ DJs
  • Pátek 26. 10. / 22:00, Casino
    / opening party

The Fakes

Kdyby kulisy z Blade Runnera byly termální lázně, The Fakes by byli lázeňský orchestr.

Neklidné srdce pražského DJského seskupení THE FAKES začalo tlouct na podzim 2005 a od té doby jsou parties pod jeho taktovkou neodmyslitelnou součástí pražské klubové scény. Tvoří jej spisovatel a filmař Šimon Šafránek (DJ Sin) a hudební publicista a producent Pavel Kučera (DJ P*L*N*M*N). Veronika Štefanová (DJ Veronique Anghell) se od bývalých spoluhráčů oddělila na konci roku 2007.

Specialitou THE FAKES jsou třaskavé, energické sety, ve kterých nic není nemožné. Electro se utkává s punkem, dubstep s heavy metalem a když je nejhůř, možná přijde i Hanka Zagorová. „Máme pocit, že v Česku je příliš mnoho dýdžejů, kteří sice báječně smíchají dvě desky, ale jinak hrají naprosté nesmysly. V klubu hrajou jinou muziku, než by si pustili doma a onanují nad tím, že se jim podařil tříminutový přechod mezi dvěma tracky, které nezajímají nikoho kromě jich samotných,“ říká Pavel. „Je to stejný přežitek jako dlouhé kytarové sólo. My ctíme punkovou přímočarost a neučesanost, žádné zbytečné cavyky. Není čas. Prostě mejdan,“ dodává Šimon.

The Fakes odehráli přes tři stovky parties ve většině nejvýznamnějších klubů v Česku a přijali též pozvání klubů v Bratislavě, Budapešti, Berlíně či Vídni. Jejich jméno se objevilo i v line-upech festivalů jako Rock For People, Electronic Beats, Creamfields, Planet Festival nebo Fuck Off Berlin Insane.

Info – https://www.facebook.com/thefakes/info
Remixy – http://soundcloud.com/the-fakes-1
MixTapy – http://soundcloud.com/kokes69