Loading...

Čtyři dny | Four days

Annie Dorsen (USA)

Hello hi there

/ Multimedia
  • Středa 31. 10. / 19:30, Divadlo Archa
Cena: 250,– Kč / 180,– Kč

Newyorská multimediální umělkyně Annie Dorsen, nositelka prestižní divadelní ceny Obie Award, vytvořila představení bez lidí. Hello Hi There je totiž dialog mezi dvěma speciálně vyvinutými „chatboty“. Každý večer hrají tyto počítačové programy naživo nový text, jako by to byla improvizace. Dorsen se zde inspirovala známou televizní debatou ze sedmdesátých let mezi filozofem Michelem Foucaultem a lingvistou a aktivistou Noamem Chomskym. Díky tomu můžeme sledovat, co se stane a jaký myšlenkový svět vznikne, když se dva počítače začnou bavit o lidech.

Hello Hi There mělo premiéru na festivalu v Grazu a hrálo se také v Oslu, Bergenu či Berlíně; od ledna roku 2011 bylo k vidění na prestižní newyorské off-scéně PS122.

Annie Dorsen
Věnuje se divadlu, filmu, tanci i digitálním performancím. Je také spoluautorkou a režisérkou broadwayského muzikálu z roku 2008 Passing Strange, za který získala několik cen i stipendií. Renomovaný režisér Spike Lee její inscenaci zfilmoval, dílo mělo premiéru na festivalu Sundance (2009), hrálo se na festivalu Tribeca a dostalo se až do americké distribuce. Annie píše také hudebně-divadelní hry, velký úspěch měl její politický kus Demokracie v Americe, točí krátké filmy. Je absolventskou prestižní Yale School of Drama.

Více na www.anniedorsen.com.

[vimeo 15279806]

Koncept a režie: Annie Dorsen
Videoprojekce: Kate Howard
Zvukový design: Jeff Gray
Scénografie a světelný design: Edward Pierce
Chatbot software design: Robby Garner
Konzultace: Nicolas Siepen and Berno Odo Polzer
Technický management: Cyd Cahill
Technická podpora: Ruth Waldeyer
Vedoucí produkce: Lisa Schmidt
Produkce: VierHochDrei
Koprodukce: steirischer herbst (Graz), Hebbel am Ufer (Berlin), BIT Teatergarasjen (Bergen), Black Box Teater (Oslo), PS122 (NYC)
Podpořili: US Embassy
Autor fotografie: Paul McGeiver, steirischer herbst / w. silveri
Délka představení: 65 min.

Anglicky s českým překladem.