Loading...

Čtyři dny | Four days

Oživte si barák

Aktivita A2 pro záchranu ohrožených a opuštěných budov. Přednáška s diskuzí.

/ Přednáška, Místa činu (ÚLUV)
  • Pátek 21. 10. / 17:00, ÚLUV
    / Aktivita A2 pro záchranu ohrožených a opuštěných budov. Přednáška s diskuzí.

17:00 – Ohrožené a opuštěné budovy – přednáška s diskuzí

V památkově chráněném centru metropole, které je mimo jiné na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se nacházejí desítky ohrožených a opuštěných budov, o které se jejich majitelé dlouhodobě nestarají, či je přímo úmyslně nechávají chátrat. Dosavadní postup úřadů vůči vlastníkům je nedostatečný a neefektivní. Aktivita, která dočasně využije objektů pro kulturní účel, má za cíl upozornit na stav objektů i zodpovědnost za něj širší veřejnost, politiky, úřady a konfrontovat i samotné vlastníky.

Hosté: ing. arch. Ondřej Šefců – náměstek pro památkovou péči (NPÚ, územní odborné pracoviště v hlavním městě Praze), Marek Čaněk – koordinátor projektu (Praguewatch.cz), Jakub Bachtík (Klub Za starou Prahu) ad.

20:00 – Hodina umění a celá noc zábavy s A2

IQ+1

Improvizační skupinu IQ+1 je možné definovat jako „site & moment-specific“, neboť aktuální výraz vzniká vždy neopakovatelně v daný moment, v daném prostoru. Inspiraci čerpají nejen z daného prostoru a jeho zvukových kvalit, ale i z momentálního obsazení, které se může libovolně měnit.

RUiNU

Tříčlenná formace z okruhu vydavatelství KLaNGundKRaCH, pohybující se na pomezí noise a volné improvizace. Kombinace elektroniky nejrůznějšího původu s dechovými nástroji a rozvíjení neodbytného pocitu, že svět je plný potenciálních ruin.

DJ’s Pláteník, Lexa, Hanych & MC Soldán