Loading...

Čtyři dny | Four days

Mammalian Diving Reflex

Sociální akupunktura

/ Divadlo
  • Pátek 21. 10. / 18:00, Alfred ve dvoře
    / vstup volný

Exkluzívní prezentace projektů kanadské skupiny

Umělecká produkční skupiny Mammalinan Eva Verity bude v Praze hovořit o pro nás velmi netradičních, již realizovaných projektech vskutku neobvyklých názvů: Nechte se ostříhat dětmi!, Ploužák s paní učitelkou, Nejlepší sex, co jsem kdy měl (v posledním jmenovaném byli hlavními hrdiny němečtí a kanadští senioři). Soubor Mammalian Diving Reflex totiž usiluje o překonání bariér mezi lidmi různého věku, etnika a sociálního statusu. Vytváří tak velmi překvapivé a těžko představitelné vazby mezi jedinci, kteří by se za běžných okolností rozhodně nepotkali.

Eva Verity při prezentaci pohovoří o všech doposud realizovaných zásadních projektech, které si získaly pozornost v Kanadě, Americe i Evropě. Performance Nechte se ostříhat dětmi! pak bude následovat v Praze v reálu o den později.

Termín SOCIÁLNÍ AKUPUNKTURA zavedl umělecký ředitel kanadské formace Mammalian Diving Reflex, spisovatel, esejista, herec a režisér Darren O’Donnell. Označuje tak projekty, které stírají hranici mezi uměním a obyčejným životem a navozují možnost sociální interakce mezi těžko slučitelnými skupinami lidí. Sociální akupunktura je také názvem jedné z jeho knih.

Více informací o ansámblu na www.mammalian.ca.