Loading...

Čtyři dny | Four days

2006

….. Vada náprava, oprava, problém, diagnóza, výzkum, laboratoř: heslo Svět bez Kazu? si výtvarnící, architekti, tanečníci, světelní designéři, hudebníci a dallš umělci, kteří se uvnitř domu sešli , přetvořili po svém…. Půvabné na domě v Jungmannově ulici je, že tam často zašli lidé, kteří o existenci festivalu neměli ponětí. A tak jedenáctý ročník Čtyř dnů spnil svůj cíl: oživit veřejný prostor uměleckou akcí tam, kde ji obyvatelé Prahy nečekají.

Veronika Bednářová, Reflex

 

„Sledujete-li Thaddeuse Phillipse na jevišti, máte stejný pocit jako při omámení drogou,“ napsali v revui The Philadelphia Inquirer. Předpokládám, že tato charakteristika bude plat neje toto představení, ale na všechny produkce festivalu. Asoučasně je to myslím to nejlepší doporučení.

Vladimír Hulec, kulturní průvodce časopisu Reflex

 

Co vás zaujalo ve vašem oboru?

V posledních týdnech určitě festival 4+4+4 dny v pohybu. Mohutné skloubení divadla a vizuálního umění , skvělá atmosféra.

Jiří Ptáček, šéfredaktror časopisu Umělec, pro Reflex

 

Tak jako v minulých letech plánuje poředatel představit široké veřejnosti a především obyvatelům Prahy unikátní divadelní projekt vytvořený pro určitý prostor, který pojímá celou lokalitu v různých souvislostech, čerpá z nalezeného místa a jeho genia loci. ….

Listy Prahy 1

 

Když před necelými deseti lety, v prosinci 1996 začínal, trval skutečně čtyři dny a zaměřil se – tak je tomu dodnes – na osobnosti současné performing arts….Festival obsadí nějakou divadlem dosud neobjevenou lokalitu či opuštěný nebo k jiným účelům postavený objekt a tam se performeři a další umělci se svými diváky usadí jako sváteční squatteři.

Právo