Čtyři dny | Four days

Festival 4 + 4 dny v pohybu 2023 v květnu otevře výstava současného umění Všechno je všech

Všechno je všech
Výstava současného umění — Erpet Smíchov 11. – 21. 5. 2023

Projekt Místa činu, který je výtvarnou částí festivalu 4 + 4 dny v pohybu, se letos uskuteční od 11. do 21. května 2023. Divákům se znovu otevře originální prostor bývalého sportovního centra Erpet Smíchov a jeho okolí. Letošní výstava s názvem Všechno je všech představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky a jejími kurátory jsou Jiří Ptáček a Denisa Václavová.

Podzimní část festivalu zaměřená především na prezentaci premiér tanečních a divadelních souborů a projektů ze zahraničí a České republiky se uskuteční ve dnech 6. až 14. října 2023 v Divadle Archa, Divadle Ponec a v netradičním prostoru. 

 

 

Tisková zpráva 14. 2. 2023

Festival 4 + 4 dny v pohybu 2023 v květnu otevře výstava současného umění Všechno je všech

Místa činu, výtvarná část letošního 28. ročníku mezinárodního festivalu současného umění 4 + 4 dny v pohybu, se uskuteční od 11. do 21. května v Erpet Smíchov a jeho okolí. Originální prostor bývalého sportovního centra z 80. let zaplní výstava Všechno je všech, která představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky. Budou mezi nimi například Karolína Netolická, Lucie Sceranková a Julius Reichel, celkově se zúčastní kolem 60 umělců.

Výstavou Všechno je všech chceme zaujmout pozici, která vychází z narůstajícího vědomí provázanosti a komplexity procesů a systémů, jejichž jsme součástí. V umění, které překonává izolovanost, obsahuje zrnka idealismu a spíše možnosti než nemožnost. V umění, které překračuje marnost, ale přitom nepopírá úzkost, nejistotu a obavy,“ konstatují kurátoři Jiří Ptáček a Denisa Václavová.

Festival 4 + 4 dny v pohybu prostřednictvím projektu Místa činu vstupuje do neobvyklých, opuštěných prostor po celé Praze. Během předcházejících 27 ročníků současné inovativní umělecké projekty oživily více než 30 pozoruhodných míst, čekajících na přeměnu, zbourání či nové využití. Od čističky odpadních vod, továrnu, pivovar, cihelnu, obchodní dům přes kasino, tělocvičnu, zimní stadión, základní školu, muzeum, klasicistní palác, zoologickou zahradu až po sportovní centrum Erpet, kam festival poprvé zamířil vloni a znovu také letos.  

Podzimní část Festivalu 4 + 4 dny v pohybu zaměřená především na prezentaci premiér tanečních a divadelních souborů, projektů ze zahraničí a České republiky následuje od 6. do 14. října v Divadle Archa, Divadle Ponec a na dalších místech. 

 

Projekt je realizován s finanční podporou: hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, In-Situ, Creative Europe Programme of the European Union

Mediální partneři: Artalk, ArtMap, Fotograf, FlashArt, Culturenet, Kino Aero, Bio Oko, Kino Světozor 

Ve spolupráci: Sebre

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o.
Simona Andělová, simona@2media.cz, tel.: +420 775 112857