Loading...

Čtyři dny | Four days

How to be alone

Island

rezidence – výstava – katalog

Cílem projektu je uspořádat rezidenční pobyt s výsledkem – výstavou českých umělců na Islandu s názvem How to be alone za účasti Adély Svobodové, Davida Böhma, Ester Knapové, Jiřího Málka, Krištofa Kintery, Tomáše Svobody, Jiřího Thýna, Mateje Al-Aliho, Zbyňka Baladrána, Petry Hauerové, Martina Marečka a Vladimíra 518.   

Projekt How to be alone má dvě části: přípravnou – odehrávající se na různých místech Islandu a prezentační – skupinovou výstavu čerpající inspirace z unikátní krajiny ostrova.   Tématem výstavy je samota, osamělost a vypořádávání se člověka s tímto aspektem života, vztah k sobě a k současnému stavu planety. Samota jako objekt, samota jako ohledávání vlastních sil, samota jako deník, způsob pobývání v krajině, samota jako trauma, terapie a tvorba. 

Island je místo, které geograficky, kulturně a společensky vybízí k prozkoumání těchto témat. Součástí projektu je i pobyt umělců určený k síťování a zpracování publikace, která nabídne umělecký manuál věnovaný samotě.  Katalog k výstavě bude důležitým výstupem věnovaným tématům samoty. osamělosti a opuštění. Vznikne jako společné dílo v diskusi a procesu tvorby.