Loading...

Čtyři dny | Four days

Festival 4 + 4 dny v pohybu v říjnu uvede 14 premiér domácích i zahraničních tanečních a divadelních souborů

Tisková zpráva 17. 8. 2023

Podzimní edice 28. ročníku mezinárodního festivalu současného umění 4 + 4 dny v pohybu se uskuteční od 6. do 14. října s akcentem na PERFORMANCE. 7 českých premiérových inscenací a projektů a 7 zahraničních premiér ze 7 států světa se odehraje na 7 tradičních i netradičních místech v Praze – Divadlo Archa, Divadlo Ponec, Divadlo X10, Studio Alta a okolí, soutok Berounky a Vltavy, Vila Klikovka na Klamovce a veřejný prostor v Praze.

„České premiéry vznikají přímo pro festival 4 + 4 dny v pohybu. Mnohé unikátní site-specific a komunitní projekty již nebude možné po skončení letošního ročníku festivalu zhlédnout. Zahraniční inscenace se s nadhledem dotýkají aktuálních témat a originálně propojují umělecké žánry,“ říká Pavel Štorek, spoluzakladatel festivalu, dramaturg a kurátor divadelní části.

Festival 4 + 4 dny v pohybu v pátek 6. října v Divadle Archa zahájí performance The making of Berlin. Vlámské uskupení BERLIN pracuje dokumentárními metodami na tématech, která se váží ke konkrétním městům nebo místům po celé planetě. Tentokrát se látkou jejich projektu The making of Berlin stalo vyprávění berlínského pamětníka Fridricha Mohra, který byl za druhé světové války uměleckým ředitelem Berlínských filharmoniků. Mimořádným zážitkem bude také premiéra komunitního a site specific projektu Zahnat kohouta do kouta 8. října na soutoku Berounky a Vltavy, a další festivalové počiny.

 

Festival 4 + 4 dny v pohybu je realizován s finanční podporou: hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, In-Situ, Creative Europe Programme of the European Union, Goethe Institut, Flanders State of Art, EFFEA
Mediální partneři: Radio 1, ČRo Vltava, Culturenet, ArtMap, Kino Aero, Bio Oko, Kino Světozor, Art&Antique

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o.
Simona Andělová, simona@2media.cz, tel.: +420 775 112 857

 

Jarní část festivalu (Místa činu a výstava současného umění Všechno je všech v Erpet Smíchov) se uskutečnila 11.–21. 5. 2023