bývalé Federální shromáždění
- nová budova Národního muzea
SPAM Karel Gott Prager Vladimir 518, David Vrbík, Ondřej Anděra
Audiovizuální kompozice protknutá tématem života a tvorby největšího a nejkontroverznějšího českého architekta druhé poloviny 20 století. Karel Prager (1923-2001) je dodnes širokou veřejností i velkou častí umělecké scény odmítaný autor, před i po revoluci označovaný za prokomunistického a prosystémového, příliš necitlivého a radikálního. Projekt SPAM - Karel Gott Prager je volným útvarem, který bourá neprávem vytvořená klišé kolem osoby K. P. a nastavuje nový úhel pohledu na jeho odkaz a tvorbu. "Architektura jako projev umění se řídí pravidly podléhajícími své době. Lidé si na nové věci teprve musí zvyknout." K. Prager, 2001
VLADIMIR 518 (1978) je jeden z nejdéle působících raperů české hip hop scény, člen skupiny PSH a zakladatel labelu-seskupení Bigg Boss. Je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény, ilustrátor, comicsový výtvarník a autor scénografií pro
představení experimentální skupiny TOW (Noční můra, Turing Machine, Teorie).
Je autorem knihy 2666 /Praha Odyssey (2006). Se skupinou PSH vydal dvě dlouhohrající desky Repertoár (2001) a Rap’n’Roll (2006), split singl s Indy & Wich - Cesta Štrýtu/Hlasuju Proti (2000) a EP Praha RMX (2003). Hostoval na deskách interpretů jako jsou LA4, Rytmus, Indy & Wich, Phat, Marko, Dj Wich, Hugo Toxxx a mnoho dalších. V roce 2008 všechny tyto zkušenosti propojil při přípravě sólo CD Gorila vs Architekt a jeho koncertního provedení v podobě speciálního multimediálního vystoupení. V lednu 2009 získal několik cen časopisu Filter a to Nejlepší interpret, album a cover roku 2008. Na největším hudebním webu musicserver.cz bylo jeho album vyhlášeno albem roku. V obou případech se utkal se skupinami všech žánrů a tyto ocenění jsou signálem o dospívání českého hip hopu směrem k širšímu publiku. Sbírku cen zakončil obdržením Anděla za nejlepší desku roku 2008 v žánru Hip Hop a R'n'B.
David Vrbík pracoval od roku 1996 jako zvukař v Divadle Archa, v současné době ve své profesi pokračuje ve Stavovském divadle. Jako zvukař a hudební skladatel se podílel na mnoha divadelních projektech. Spolupracoval s Petrem Niklem, na představeních Skryté tvůrčí jednotky: Divnosti, Grimm Grimm 3 Mina Tanaky či Hanging Man. Složil hudbu k představením divadla Antena Ko-cour a Zahrada, Spad tam Ondřeje Lipovského, Figures In a Landscape Pierra Nadauda a Tri neck 69. Je jedním ze zakládajících členů experimentální skupiny TOW, se kterou spolupracoval na představeních The Other Windows, Noční můra, Turing Machine a Teorie. Spolu s Vladimirem 518 zrealizoval audiovizuální koncertní tour k jeho desce Gorila vs. Architekt.
Ondřej Anděra - jedna z hlavních postav tuzemského hip hopu devadesátých let. Jeho umělecký záběr je dosti rozličný, působí nebo působil jako herec, režisér, výtvarník, kreslíř, animátor, inovátor, multimediální tvůrce, hudebník, básník, textař a zpěvák. Má za sebou letitou praxi u filmu, v divadle i baletu. Po střední výtvarné škole absolvoval Katedru multimediální tvorby FAMU. Jeho snímky "Za obrazovkou" a "Bílá hora" se dočkaly ocenění na mezinárodním filmovém festivalu v polské Lódži. V roce 1999 natočil nadčasovou výpověď "Noc mezi námi", o dva roky později pak trikový film "Jowie, Please Help Me!", ve kterém pomocí moderního baletu popsal frustraci postmoderní generace. Je režisérem aktuálního baletního projektu "Graffiti" a podílel se i na zvukové stránce desítek dalších divadelních představení. Jeho umělecké polohy zahrnují krom oficiálně uznávaných kategorií, jako je balet, divadlo či film, i neoficiální pražskou hiphopovou kulturu a její graffiti scénu. Úzce spolupracuje s Rádiem 1. V roce 2006 natočil se svým projektem WWW debutovou desku "Neurobeat", letos pak vyšel kritiky vřele přijatý "Tanec Sekyr".
Rozhovor s Vladimirem 518 na serveru iDNES.cz týkající se nejen jeho nového audiovizuálního projektu připraveného pro Sněmovnu národů bývalého Federálního shromáždění SPAM - Karel Gott Prager. (5. 10.)